Ze św. Maksymilianem do Niepokalanej!

lipiec 2021
Ze św. Maksymilianem do Niepokalanej!

Ze św. Maksymilianem do Niepokalanej!

Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi rusza z nową inicjatywą. W 2021 roku przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego, to odpowiedni czas, by zorganizować akcję „Ze św. Maksymilianem do Niepokalanej!” po to, by Polacy poznali bliżej tego wielkiego Świętego!

Św. Maksymilian to nie tylko męczennik, ale także przedsiębiorca, wynalazca, drukarz, wydawca... Jego miłość do Pana Jezusa i Maryi wydała w jego życiu wspaniałe owoce – to znakomity wzór, który nasi rodacy powinni jak najbardziej naśladować.

Ze swoją kampanią Stowarzyszenie pragnie trafić do 250 000 polskich domów – właśnie tyle zostanie rozesłanych poświęconych obrazków ze św. Maksymilianem i Cudownym Medalikiem oraz specjalnych broszur prezentujących bogate życie założyciela Rycerstwa Niepokalanej.

Czytelnicy broszury poznają wiele interesujących faktów na temat życia, posługi i osiągnięć ojca Maksymiliana. Obrazek ze św. Maksymilianem można umieścić w portfelu czy w etui na dokumenty. Na odwrocie obrazka jest umieszczona modlitwa, którą zalecał odmawiać ojciec Kolbe.

Za wszystkich uczestników kampanii, w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego, 10 października 2021 roku zostanie odprawiona Msza Święta w Niepokalanowie.