,,Wspieramy Lekarzy" – Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi pomogło w walce z koronawirusem

kwiecień 2020
,,Wspieramy Lekarzy" – Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi pomogło w walce z koronawirusem

,,Wspieramy Lekarzy" – Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi pomogło w walce z koronawirusem

Walka z koronawirusem w Polsce to olbrzymie wyzwanie. Każdego dnia słyszymy o kolejnych zarażonych osobach, przybywa także przypadków śmiertelnych. Aby ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się wirusa, konieczne jest zachowanie niezbędnych środków ostrożności, ale także sprawne działanie szpitali. W związku z tym Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zebrało 77 526 złotych na zakup sprzętu ochronnego dla krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Akcję była prowadzona na stronie www.WspieramyLekrzy.pl.

Szpital im. Stefana Żeromskiego w Krakowie to jedna z placówek medycznych wytypowanych do przyjmowania osób zarażonych koronawirusem. Ze względu na olbrzymią liczbę pacjentów, największą bolączką szpitala był brak odpowiedniej ilości materiałów ochronnych.

Bez nich lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy medyczni narażeni są na niebezpieczeństwo zarażenia się, a w konsekwencji zarażenia także kolejnych osób, jak ma to miejsce m.in. we Włoszech czy w Hiszpanii. Istniało więc realne zagrożenie, że w szpitalu zabraknie specjalistów, którzy mogą skutecznie walczyć z chorobą.

Dlatego też Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przeprowadziło zbiórkę środków na zakup niezbędnego sprzętu ochronnego. W ramach tej inicjatywy, krakowski szpital otrzymał 77 526 złotych na zakup kombinezonów, masek chirurgicznych oraz masek z filtrem KN95. 

Swoje wyrazy wdzięczności za ofiarowanie tak dużej kwoty przekazał nam dyrektor szpitala, dr n. med. Jerzy Friediger. - Jest to dla nas zaszczyt, że  Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi chce nam pomagać w tym trudnym momencie, zwłaszcza że potrzebujących w Polsce jest przecież teraz wielu - napisał w liście do Stowarzyszenia.

 

Każdy, kto wesparł akcję Wspierajmy Lekarzy swoim datkiem, otrzymał w prezencie e-book „Uzdrowienie Chorych. Maryja – Święci – Cuda”, zawierający cenne informacje na temat kultu Maryi Uzdrowienia chorych, życiorysy świętych wspomożycieli w chorobie oraz piękne i skuteczne modlitwy, dzięki którym można wyprosić uzdrowienie.

Zobacz inne kampanie Stowarzyszenia i Instytutu