Benedykt XVI o jedności Kościoła i jedności małżeńskiej

2011-04-08 00:00:00
 Benedykt XVI o jedności Kościoła i jedności małżeńskiej
 
Odpowiedzialność za komunię kościelną jest szczególnie ważna w kraju, gdzie istnieje różnorodność obrządków i tradycji religijnych. Ta jedność powinna się przekładać również na troskę o życiowe postawy wiernych – zaznaczył Ojciec Święty Benedykt XVI podczas spotkania z biskupami syromalabarskimi Indii, którzy przybyli z wizytą ad limina Apostolorum.

Owa tajemnica komunii miłości znajduje szczególny wyraz udziału w boskim życiu w sakramencie małżeństwa i życiu rodzinnym – powiedział Benedykt XVI. Ojciec Święty zauważył, że gwałtowne i dramatyczne przemiany, jakich doświadcza dzisiejsze społeczeństwo na całym świecie, stają się nie tylko wyzwaniem, ale też nową okazją do głoszenia wyzwalającej prawdy Ewangelii, która przemienia i uwzniośla wszelkie ludzkie relacje.

Działania was, waszych kapłanów i wspólnot na rzecz solidnej, integralnej edukacji młodego pokolenia ku czystości i odpowiedzialności, nie tylko umożliwia mu przyjęcie prawdziwej natury małżeństwa, ale także stanowi korzyść dla całej indyjskiej kultury. Niestety Kościół nie może dłużej liczyć na społeczne wsparcie chrześcijańskiego rozumienia małżeństwa jako stałego i nierozerwalnego związku nakierowanego na wydanie potomstwa i uświęcenie małżonków. Niech wasze rodziny zwracają się zatem ku Bogu i Jego zbawczemu słowu, by uzyskać pełną i pozytywną wizję życia i odniesień małżeńskich, niezbędną dla dobra całej rodziny ludzkiej. Niech wasze nauczanie i katechizacja w tym zakresie będą cierpliwe i stałe – mówił Papież.

Źródło: Radio Watykańskie
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!