Co łączy zamieszki w krajach Bliskiego Wschodu?

2011-08-10 00:00:00
 Co łączy zamieszki w krajach Bliskiego Wschodu?

 Co łączy zamieszki w krajach Bliskiego Wschodu? Odpowiedź jest następująca - największa amerykańska centrala związkowa AFL-CIO, która walczy o „sprawiedliwość społeczną” na świecie. Niedawno Komitet Wykonawczy AFL-CIO pochwalił robotników i związki zawodowe za odegranie „istotnej roli we wszczynaniu powstań na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej”.
 
Największa centrala związkowa w Ameryce nie przyznaje się do swoich silnych związków z dużymi międzynarodowymi grupami odpowiedzialnymi za wszczęcie rewolucji w krajach arabskich. Jednak portal WorldNet Daily.com doniósł ostatnio, że pionierem protestów w Algierii była jedna z głównych antyreżimowych organizacji finansowana przez quasi-rządowe grupy powiązane z amerykańską centralą związkową AFL-CIO oraz Amerykańską Izbą Handlową.
 
W oświadczeniu wydanym przez AFL-CIO w zeszłym tygodniu, przedstawiciele centrali chwalili rolę, jaką odegrały związki zawodowe i robotnicy w "powszechnej mobilizacji przeciwko skorumpowanym systemom ucisku w Tunezji, Egipcie, Bahrajnie i na całym Bliskim Wschodzie oraz Afryce Północnej". Oświadczenie ukazało się w magazynie online „World People” należącym do Komunistycznej Partii USA.
 
AFL-CIO wyraziła uznanie, że po latach represji stosownej przez rządy niektórych państw, dzięki wsparciu Zachodu, w tym Stanów Zjednoczonych, robotnicy z Tunezji oraz Egiptu uruchomili procesy na rzecz demokratyzacji państw. Amerykańska centrala związkowa udzieliła poparcia niezależnym ruchom robotniczym z państw objętych rewolucjami. Zachęciła także do dążenia do sprawiedliwości społecznej.
 
Analitycy zwracają uwagę, że rewolucje, które ogarnęły Środkowy Wschód i Afrykę Północną służą islamistom, prącym do przejęcia władzy.
 
Centrala AFL-CIO wsparła zamieszki w Algierii, gdzie prezydent Abdelaziz Bouteflika zmaga się z islamską opozycją. Bouteflika rządził krajem twardą ręką. Był sojusznikiem USA w walce z Al-Kaidą.
 
National Coordination for Change and Democracy, inicjator ostatnich protestów w Algierii, domagał się natychmiastowego przejścia do pełnej demokracji, zniesienie stanu wyjątkowego a także "sprawiedliwości społecznej oraz wolności w sferze politycznej i mediów”. Zgoda na te warunki oznaczać będzie dojście do władzy islamistycznych partii. 
 
Grupy rewolucjonistów algierskich otrzymały ostatnio wparcie finansowe ze strony National Endowment for Democracy, amerykańskiej qusi-rządowej agendy, wspierającej  wolność na całym świecie. NED finansuje akcje zagraniczne centrali związkowej AFL-CIO.
 
Źródło: WorldNetDaily.com, AS
 
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.