Episkopat Białorusi dziękuje Instytutowi im. Ks. Piotra Skargi

2011-11-28 00:00:00
 Episkopat Białorusi dziękuje Instytutowi im. Ks. Piotra Skargi

Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi otrzymał list podpisany przez Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Białorusi, bpa Antoniego Dziemianko. W przesłanym piśmie białoruscy duchowni dziękują za pomoc Instytutu dla inicjatyw podejmowanych przez Radę ds. Rodzin przy Konferencji Episkopatu Białorusi. 

Sympozja jakie organizujemy w różnych miastach naszego kraju promują tematykę rodziny chrześcijańskiej – czytamy w liście. Kurso-rekolekcje gromadzą tych wszystkich którzy zaangażowani są w pracę z rodzinami w katolickich parafiach Białorusi. „Szkoła rodzenia” zorganizowana już po raz trzeci kształci przyszłych instruktorów, którzy będą powielać wiedzę zdobytą na wskazanych kursach. Z każdym rokiem uczestniczy w niej coraz więcej młodych osób a wśród nich pary małżeńskie, ginekolodzy, położne oraz rodzice oczekujący narodzenia dzieci – napisał biskup Dziemianko. 
 
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Białorusi wyraził „głęboką wdzięczność za okazaną pomoc” wyrażając nadzieję, że współpraca Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi i białoruskiego Episkopatu będzie trwała przez kolejne lata. 

 
piotrskarga.pl 
 
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.