Homoseksualiści chcą karać za wypowiedzi niechętne dewiacji
2009-05-29 00:00:00
Kampania przeciw Homofobii, organizacja walcząca o przywileje dla homoseksualistów, opublikowała doroczny raport „o homofobicznej mowie nienawiści”. Zawiera on listę osób i organizacji, które zdaniem KPH obraziły środowisko homoseksualne.
Co więcej organizacja od pewnego czasu lobbuje za wprowadzeniem do kodeksu karnego przepisu o karaniu za stosowanie mowy nienawiści. Za znieważenie taką „mową” homoseksualisty groziłoby nawet do trzech lat więzienia. KPH wysłała 20 maja list do ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, w którym przekonuje go do tych postulatów. Do listu dołączono raporty z lat ubiegłych – czytamy w „Rz”.
Postulaty zmian w kodeksie zgłaszane przez środowiska homoseksualne poparł na początku maja rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, choć wiele przykładów z raportu uważa za przesadzone i niemające nic wspólnego z homofobią.
W raporcie jako przykład “homofobicznej mowy nienawiści” wymieniono m.in. słowa posła PO Jarosława Gowina, który chce dostępności in vitro tylko dla małżeństw, i powiedział, że dziecko rozwija się harmonijnie, tylko gdy ma ojca i matkę, a także orędzie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w którym mówił, że przyjęcie unijnej Karty praw podstawowych wymusi na Polsce akceptację małżeństw homoseksualnych.
Według KPH jako mowę nienawiści trzeba też potraktować akcję portalu Fronda.pl „Jestem katolikiem, nie kupuję w IKEA”, którą to konserwatywne środowisko zorganizowało w proteście przeciw zamieszczeniu w zimowym katalogu szwedzkiej firmy zdjęcia homoseksualnej pary – czytamy w „Rzeczpospolitej”.
Źródło: „Rzeczpospolita”
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.