Homoseksualne symbole w Liverpoolu

2011-11-23 00:00:00
 Homoseksualne symbole w Liverpoolu

Liverpool stał się pierwszym miastem w Wielkiej Brytanii wprowadzającym homoseksualne symbole na publicznych znakach drogowych i to pomimo tego, że w tym samym czasie z przestrzeni publicznej konsekwentnie ruguje się wszelkie odniesienia do chrześcijaństwa. Znaki drogowe z tęczowym logo, którym posługuje się lobby LGBT pojawiają się m.in na oznaczeniach ulic Stanley Street, Cumberland Street, Temple Lane, Eberle Street i Temple Street. 

Radny Liverpoolu, Nick Small cieszy się z nowej symboliki, która jego zdaniem podkreśla otwartość miasta, dla którego homoseksualny styl życia jest bardzo ważnym elementem. W Liverpoolu istnieje cała dzielnica "Gay Quarter", w której rozlokowane są kluby i bary gejowskie oraz odbywają się imprezy i festiwale tej społeczności.
 
Entuzjazm miasta stoi jednak w rażącej sprzeczności z tym co w ciągu ostatnich kilku lat samorządy lokalne i instytucje prawa wyprawiają wobec chrześcijaństwa. Symbole religijne są zakazywane, za ich noszenie można zostać zwolnionym z pracy. BBC podjęło kampanię zmierzającą do usunięcia określenia BC (przed Chrystusem) i zastąpienia go przez BCE (przed naszą erą), by nie urażać wyznawców innych religii. Personel szpitalny jest pouczany, by nie używać w rozmowach z pacjentami retoryki biblijnej a Rada Miejska w Devon jest ciągana po sądach przez Towarzystwo Świeckie, za odmawianie modlitwy na inaugurację posiedzeń, choć praktyka ta sięga czasów Elżbiety I.
 
Wszystkie te szykany nie dotyczą jednak religi, jako takiej, ale tego jednego wyznania - chrześcijaństwa. Wedle pokrętnych teorii równość religijna nie polega na równym traktowaniu wszystkich, ale na ograniczaniu wpływu wyznania dominującego i promowaniu mniejszościowych. 


Źródło: konservat.pl
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.