Homoseksualne symbole w Liverpoolu

2011-11-23 00:00:00
 Homoseksualne symbole w Liverpoolu

Liverpool stał się pierwszym miastem w Wielkiej Brytanii wprowadzającym homoseksualne symbole na publicznych znakach drogowych i to pomimo tego, że w tym samym czasie z przestrzeni publicznej konsekwentnie ruguje się wszelkie odniesienia do chrześcijaństwa. Znaki drogowe z tęczowym logo, którym posługuje się lobby LGBT pojawiają się m.in na oznaczeniach ulic Stanley Street, Cumberland Street, Temple Lane, Eberle Street i Temple Street. 

Radny Liverpoolu, Nick Small cieszy się z nowej symboliki, która jego zdaniem podkreśla otwartość miasta, dla którego homoseksualny styl życia jest bardzo ważnym elementem. W Liverpoolu istnieje cała dzielnica "Gay Quarter", w której rozlokowane są kluby i bary gejowskie oraz odbywają się imprezy i festiwale tej społeczności.
 
Entuzjazm miasta stoi jednak w rażącej sprzeczności z tym co w ciągu ostatnich kilku lat samorządy lokalne i instytucje prawa wyprawiają wobec chrześcijaństwa. Symbole religijne są zakazywane, za ich noszenie można zostać zwolnionym z pracy. BBC podjęło kampanię zmierzającą do usunięcia określenia BC (przed Chrystusem) i zastąpienia go przez BCE (przed naszą erą), by nie urażać wyznawców innych religii. Personel szpitalny jest pouczany, by nie używać w rozmowach z pacjentami retoryki biblijnej a Rada Miejska w Devon jest ciągana po sądach przez Towarzystwo Świeckie, za odmawianie modlitwy na inaugurację posiedzeń, choć praktyka ta sięga czasów Elżbiety I.
 
Wszystkie te szykany nie dotyczą jednak religi, jako takiej, ale tego jednego wyznania - chrześcijaństwa. Wedle pokrętnych teorii równość religijna nie polega na równym traktowaniu wszystkich, ale na ograniczaniu wpływu wyznania dominującego i promowaniu mniejszościowych. 


Źródło: konservat.pl
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.