Niemcy sfinansują in vitro z budżetu państwa

2011-12-02 00:00:00
 Niemcy sfinansują in vitro z budżetu państwa

Federalne ministerstwo zdrowia poinformowało, że od kwietnia przyszłego roku państwo przejmie na siebie finansowanie połowy kosztów przeprowadzenia wszystkich zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego. Niemcy najwyraźniej nie chcą pamiętać, że metoda In vitro znacznie częściej prowadzi do śmierci istnień ludzkich niż urodzenia dziecka. 


Do tej pory państwo niemieckie finansowało w połowie pierwsze trzy próby sztucznego zapłodnienia, każda kolejna (choć zwykle czwarta próba jest ostatnią) organizowana była już na koszt przyszłych rodziców. Cena za tego typu zabieg w Niemczech to 3-4 tys. euro. Minister zdrowia Kristina Schroeder uznała, że państwo będzie dopłacać również do czwartej próby, bo dzięki temu ma zostać podniesiony przyrost naturalny – informuje „Nasz Dziennik”. 
 
Na tę zapowiedź szybko zareagował niemiecki Kościół Katolicki. Przypomniano dane z których wynika, że od 1997 roku na całym świecie stworzono pozaustrojowo prawie 162 tys. ludzkich embrionów, z czego blisko 113 tys. z wykorzystaniem diagnostyki preimplantacyjnej, przy której embriony są masowo zabijane. Ale spośród 113 tys. embrionów tylko niespełna 29 tys. zostało zaimplantowanych w organizmie kobiety. Co więcej, jedynie 3929 zabiegów zakończyło się szczęśliwym porodem, co oznacza, że w wyniku praktyk in vitro zginęło ponad 150 tys. istnień ludzkich.
 

Źródło: naszdziennik.pl
 
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.