”40 dni dla Życia w Warszawie”

2012-03-07 00:00:00
”40 dni dla Życia w Warszawie”


W stolicy trwa akcja "40 dni dla Życia w Warszawie". Ruszyła ona w Środę Popielcową i trwać będzie aż do Niedzieli Palmowej. Już trzeci tydzień przed kliniką Invicta przy ul. Złotej, w godzinach jej otwarcia, trwa nieustanna modlitwa, która jest znakiem sprzeciwu wobec wykonywania procedur in vitro. Akcję podjęło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Codziennie włączają się w nią kolejne osoby z ruchów i wspólnot katolickich z terenu całej Warszawy.

W Warszawie, przy ul. Złotej 6, modlitwa prowadzona jest w godzinach od 6 do 21.30 - od poniedziałku do piątku oraz w godzinach od 7 do 16.00 w soboty.

- W akcji chodzi o trzy rzeczy. Po pierwsze, swoją obecnością chcemy zasygnalizować, że in vitro nie jest w porządku. Po drugie zainteresowanym i przechodniom wręczamy materiały ukazujące prawdę o in vitro oraz o dostępnych alternatywach. W końcu po trzecie, najważniejsze, modlimy się - wyjaśnia Michał Baran, prezes warszawskiego KSM główny organizator akcji.

Pomysł na akcję został zaczerpnięty z amerykańskiej kampanii "40 Days for Life": - To oni nas zainspirowali, ale też niejako przyjęli pod swoje skrzydła, zezwalając na dołączenie do ogólnoświatowej kampanii, której dorobek jest naprawdę imponujący - mówi Michał Baran.

Na skutek 40-dniowych modlitw przed ośrodkami aborcyjnymi oraz w innych miejscach publicznych, w ramach 1633 dotychczasowych akcji udokumentowano dotychczas 5045 przypadków rezygnacji kobiety z decyzji o aborcji, 61 rezygnacji pracowników przemysłu aborcyjnego oraz 21 likwidacji ośrodków aborcyjnych w bezpośrednim następstwie akcji.

Źródło: 40dni.ksm.org.pl/

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.