”Ewolucjonizm - upadek teorii”
2009-11-04 00:00:00

W dniu 6 listopada, w Rzymie w hotelu Columbus, mieszczącym się przy ul. Conciliazone 33, odbędzie się prezentacja książki „Ewolucjonizm – upadek teorii”. Książka licząca 260 stron jest zbiorem wykładów, zaprezentowanych przez naukowców na konferencji poświęconej teorii Darwina, która niedawno odbyła się w Rzymie z inicjatywy Krajowego Centrum ds. Badań Naukowych.
Konferencja naukowa na temat teorii ewolucji została zorganizowana, w związku z 200. rocznicą urodzin Karola Darwina i 150. rocznicą ukazania się jego dzieła zatytułowanego „O pochodzeniu gatunków”. Biorący w niej udział naukowcy wymieniali uwagi krytyczne odnośnie ewolucjonizmu.
Z ich punktu widzenia ewolucjonizm jawi się jako teoria naukowa i filozoficzna. Obie wzajemnie wspierają się, ale nie odpowiadają na zasadnicze pytania dotyczące pochodzenia życia i tajemnicy egzystencji ludzkiej.
Ponadto – zdaniem naukowców – ewolucjonizm pretenduje do roli kosmologii, opisując przy pomocy niezweryfikowanych postulatów początek świata, nadając tym postulatom status „dogmatu”, nie zezwalając na ich kwestionowanie i swobodną wymiany myśli w środowisku naukowym.
Książka „Ewolucjonizm – upadek teorii” ukazała się nakładem wydawnictwa Cantagalli pod redakcją prof. Roberto de Mattei. Autorami poszczególnych rozdziałów są: Guy Berthault, paleontolog, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Sedymentologii (Francja), Roberto de Mattei, historyk, wykładowca na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie, wiceprezes Krajowej Rady Badań Naukowych (Włochy), Jean de Pontcharra, fizyk, pracownik naukowy, zajmujący się nano-elektroniką na Uniwersytecie Grenoble (Francja), Maciej Giertych, genetyk, członek Polskiej Akademii Nauk a do 2009 r. poseł do Parlamentu Europejskiego (Polska), Josef Holzschuh, fizyk, pracownik naukowy, geofizyk na University of Western Australia, Hugh Miller, chemik doktor z Ohio University Columbus, OG (USA), Hugh Owen, pisarz, prezes Kolbe Center w Stanach Zjednoczonych, Pierre Rabischong, biolog, emerytowany profesor Uniwersytetu w Montpellier, dyrektor ds. badań biomechaniki w INSERM i Dziekan Wydziału Lekarskiego (Francja); Josef Seifert, filozof, rektor Międzynarodowej Akademii Filozofii w Liechtensteinie, członek Papieskiej Akademii Życia (Niemcy), Thomas Seiler, fizyk, doktor biofizyki na Uniwersytecie w Monako, inżynier elektro-czujników chemicznych w Dziale Innowacji Robert Bosch GmbH (Niemcy), Dominique Tassot, dyrektor Centrum Studiów i Perspektyw Naukowych (Francja); Alma von Stockhausen, filozof, prezes Gustav-Siewerth Academy (Niemcy).
Źródło: PiotrSkarga.pl, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.