”Ewolucjonizm - upadek teorii”

2009-11-04 00:00:00
”Ewolucjonizm - upadek teorii”

W dniu 6 listopada, w Rzymie w hotelu Columbus, mieszczącym się przy ul. Conciliazone 33, odbędzie się prezentacja książki „Ewolucjonizm – upadek teorii”. Książka licząca 260 stron jest zbiorem wykładów, zaprezentowanych przez naukowców na konferencji poświęconej teorii Darwina, która niedawno odbyła się w Rzymie z inicjatywy Krajowego Centrum ds. Badań Naukowych.

Konferencja naukowa na temat teorii ewolucji została zorganizowana, w związku z 200. rocznicą urodzin Karola Darwina i 150. rocznicą ukazania się jego dzieła zatytułowanego „O pochodzeniu gatunków”. Biorący w niej udział naukowcy wymieniali uwagi krytyczne odnośnie ewolucjonizmu.

Z ich punktu widzenia ewolucjonizm jawi się jako teoria naukowa i filozoficzna. Obie wzajemnie wspierają się, ale nie odpowiadają na zasadnicze pytania dotyczące pochodzenia życia i tajemnicy egzystencji ludzkiej.

Ponadto – zdaniem naukowców – ewolucjonizm pretenduje do roli kosmologii, opisując przy pomocy niezweryfikowanych postulatów początek świata, nadając tym postulatom status „dogmatu”, nie zezwalając na ich kwestionowanie i swobodną wymiany myśli w środowisku naukowym.

Książka „Ewolucjonizm – upadek teorii” ukazała się nakładem wydawnictwa Cantagalli pod redakcją prof. Roberto de Mattei. Autorami poszczególnych rozdziałów są: Guy Berthault, paleontolog, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Sedymentologii (Francja), Roberto de Mattei, historyk, wykładowca na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie, wiceprezes Krajowej Rady Badań Naukowych (Włochy), Jean de Pontcharra, fizyk, pracownik naukowy, zajmujący się nano-elektroniką na Uniwersytecie Grenoble (Francja), Maciej Giertych, genetyk, członek Polskiej Akademii Nauk a do 2009 r. poseł do Parlamentu Europejskiego (Polska), Josef Holzschuh, fizyk, pracownik naukowy, geofizyk na University of Western Australia, Hugh Miller, chemik doktor z Ohio University Columbus, OG (USA), Hugh Owen, pisarz, prezes Kolbe Center w Stanach Zjednoczonych, Pierre Rabischong, biolog, emerytowany profesor Uniwersytetu w Montpellier, dyrektor ds. badań biomechaniki w INSERM i Dziekan Wydziału Lekarskiego (Francja); Josef Seifert, filozof, rektor Międzynarodowej Akademii Filozofii w Liechtensteinie, członek Papieskiej Akademii Życia (Niemcy), Thomas Seiler, fizyk, doktor biofizyki na Uniwersytecie w Monako, inżynier elektro-czujników chemicznych w Dziale Innowacji Robert Bosch GmbH (Niemcy), Dominique Tassot, dyrektor Centrum Studiów i Perspektyw Naukowych (Francja); Alma von Stockhausen, filozof, prezes Gustav-Siewerth Academy (Niemcy).

Źródło: PiotrSkarga.pl, AS
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.