”Ewolucjonizm - upadek teorii”
2009-11-04 00:00:00
W dniu 6 listopada, w Rzymie w hotelu Columbus, mieszczącym się przy ul. Conciliazone 33, odbędzie się prezentacja książki „Ewolucjonizm – upadek teorii”. Książka licząca 260 stron jest zbiorem wykładów, zaprezentowanych przez naukowców na konferencji poświęconej teorii Darwina, która niedawno odbyła się w Rzymie z inicjatywy Krajowego Centrum ds. Badań Naukowych.
Konferencja naukowa na temat teorii ewolucji została zorganizowana, w związku z 200. rocznicą urodzin Karola Darwina i 150. rocznicą ukazania się jego dzieła zatytułowanego „O pochodzeniu gatunków”. Biorący w niej udział naukowcy wymieniali uwagi krytyczne odnośnie ewolucjonizmu.
Z ich punktu widzenia ewolucjonizm jawi się jako teoria naukowa i filozoficzna. Obie wzajemnie wspierają się, ale nie odpowiadają na zasadnicze pytania dotyczące pochodzenia życia i tajemnicy egzystencji ludzkiej.
Ponadto – zdaniem naukowców – ewolucjonizm pretenduje do roli kosmologii, opisując przy pomocy niezweryfikowanych postulatów początek świata, nadając tym postulatom status „dogmatu”, nie zezwalając na ich kwestionowanie i swobodną wymiany myśli w środowisku naukowym.
Książka „Ewolucjonizm – upadek teorii” ukazała się nakładem wydawnictwa Cantagalli pod redakcją prof. Roberto de Mattei. Autorami poszczególnych rozdziałów są: Guy Berthault, paleontolog, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Sedymentologii (Francja), Roberto de Mattei, historyk, wykładowca na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie, wiceprezes Krajowej Rady Badań Naukowych (Włochy), Jean de Pontcharra, fizyk, pracownik naukowy, zajmujący się nano-elektroniką na Uniwersytecie Grenoble (Francja), Maciej Giertych, genetyk, członek Polskiej Akademii Nauk a do 2009 r. poseł do Parlamentu Europejskiego (Polska), Josef Holzschuh, fizyk, pracownik naukowy, geofizyk na University of Western Australia, Hugh Miller, chemik doktor z Ohio University Columbus, OG (USA), Hugh Owen, pisarz, prezes Kolbe Center w Stanach Zjednoczonych, Pierre Rabischong, biolog, emerytowany profesor Uniwersytetu w Montpellier, dyrektor ds. badań biomechaniki w INSERM i Dziekan Wydziału Lekarskiego (Francja); Josef Seifert, filozof, rektor Międzynarodowej Akademii Filozofii w Liechtensteinie, członek Papieskiej Akademii Życia (Niemcy), Thomas Seiler, fizyk, doktor biofizyki na Uniwersytecie w Monako, inżynier elektro-czujników chemicznych w Dziale Innowacji Robert Bosch GmbH (Niemcy), Dominique Tassot, dyrektor Centrum Studiów i Perspektyw Naukowych (Francja); Alma von Stockhausen, filozof, prezes Gustav-Siewerth Academy (Niemcy).
Źródło: PiotrSkarga.pl, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.