”Kontrrewolucyjna krucjata dzisiaj”

2008-08-06 00:00:00
”Kontrrewolucyjna krucjata dzisiaj”

W murach uroczego osiemnastowiecznego zamku Löwenstein w Kleinheubach odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Studencka Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności pod hasłem przewodnim „Kontrrewolucyjna krucjata dzisiaj”.

Od 21 do 26 lipca blisko sto osób z Austrii, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Paragwaju, Argentyny oraz z Polski (skąd przyjechała najliczniejsza grupa) uczestniczyło w Uniwersytecie Letnim TFP w Niemczech. Swoją obecnością spotkanie uświetnili ks. prałat Camille Perl, sekretarz Komisji Ecclesia Dei, oraz książę Paul von Oldenburg.

W ciągu kilku dni uczestnicy wysłuchali szeregu wykładów i odczytów. Wiele miejsca w wystąpieniach poświęcono prof. Plinio Correi de Oliveira, w setną rocznicę urodzin – jego życiu, niezłomnej postawie w obronie Kościoła Świętego i najwyższych wartości. Zaprezentowano obszernie poszczególne kampanie kontrrewolucyjne, zainicjowane przez brazylijskiego myśliciela m.in. przeciw francuskiemu socjalizmowi samorządnemu, reformie rolnej w Brazylii, czy też ostatniej kampanii prof. Plinio w obronie tradycyjnych elit.

W wielu wystąpieniach zwracano szczególną uwagę na zagrożenia jakie obecnie niesie Rewolucja – na dalszy ciąg rewolucji seksualnej zmierzającej do zmiany ludzkiej natury, czy na unifikację we wszystkich dziedzinach życia. Słuchacze Uniwersytetu Letniego TFP nie pozostali jednak bez jasnej odpowiedzi na pytanie jaką postawę należy przyjąć wobec tych niebezpieczeństw, a w ostatnim wykładzie Michael Drake podkreślił „główną rolę Matki Bożej w krucjacie kontrrewolucyjnej”.

W programie tegorocznego Uniwersytetu przewidziano także zwiedzanie urokliwych miejsc w Bawarii takich jak miasteczko Miltenberg czy malowniczy Rothenburg oraz słynące z cudu Eucharystycznego Sanktuarium w Walldurn, gdzie ks. Camille Perl odprawił uroczystą Mszę Świętą w rycie klasycznym. Bez wątpliwości niezapomnianym wydarzeniem pozostanie również uroczysta kolacja przy akompaniamencie kapeli folklorystycznej w królewskim „browarze” oraz występ orkiestry dętej w dziewiętnastowiecznych strojach piechurów bawarskich.

Uroczystą kolacją w sali balowej zamku w Kleinheubach, podczas której delegacje poszczególnych państw wygłosiły mowy pożegnalne, zakończono coroczny Uniwersytet Letni TFP. Uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe prezenty. Zawartość merytoryczna tegorocznej Konferencji wznieciła wśród uczestników wiele entuzjazmu, który uwolnił nowe pokłady sił do walki z rewolucją na kolejny rok.

PK, PiotrSkarga.pl
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.