”Miłosierdzie źródłem nadziei”

2011-10-04 00:00:00
”Miłosierdzie źródłem nadziei”

Dwa tysiące osób z wszystkich kontynentów świata przybyło do Krakowa na II Światowy Kongres Miłosierdzia Bożego. Wśród nich są kardynałowie, biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz ogromna rzesza ludzi różnych ras i języków. Wszyscy oni świadczą o tym, jak wielkie rzeczy uczynił Pan Bóg w ich życiu. Spotkanie przebiega pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem nadziei”.



Apostołowie Bożego Miłosierdzia przybyli do Łagiewnik m.in. z: Francji, Argentyny, Kolumbii, Peru, Wenezueli, Dominikany, Haiti, USA, Kamerunu, Nigerii, Rwandy, Wybrzeża Kości Słoniowej, Chin, Filipin, Indii, Libanu, Malezji oraz Australii i Fidżi na Oceanie Spokojnym. Ich obecność świadczy o tym, że kult Bożego Miłosierdzia znany jest już niemal na całym świecie. - Ci wszyscy ludzie mówią nam o tym, że w całym świecie wzrasta rzesza apostołów Bożego Miłosierdzia, którzy treścią orędzia przekazanego przez św. Siostrę Faustynę żyją na co dzień. Jest to jakiś ważny znak czasu, który trzeba właściwie odczytać i dać na niego odpowiedź – powiedział na początku Kongresu ks. kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

W programie Kongresu codziennie znajdują się: Msze św., wspólne modlitwy i konferencje. Każdego dnia wieczorem w krakowskich parafiach odbywają się spotkania, w czasie których można wysłuchać świadectw o działaniu Bożego Miłosierdzia w różnych częściach świata.

PiotrSkarga.pl
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.