”Odwiedźmy głodujących! Niech czują, że nie są sami”
2012-03-25 00:00:00
W poniedziałek w Krakowie odbędzie się akcja obywatelska "Odwiedźmy głodujących! Niech czują, że nie są sami". - To będzie nasz gest solidarności z głodującymi w sprawie skandalicznego rugowania historii z polskich szkół! - mówią organizatorzy akcji. - Musimy okazać im wsparcie - apelują.
W najbliższy poniedziałek, 26 marca, w dziewiątym dniu protestu, przyjdźmy o godz. 19 do kościoła księży salezjanów w Krakowie, by odwiedzić i wesprzeć moralnie głodujących. Tyle możemy dla nich zrobić.
Spotykamy się w Krakowie-Dębnikach pod kościołem św. Stanisława Kostki, przy ul. Konfederackiej 6, o godz. 19. Odbędzie się tam koncert wsparcia dla głodujących "W hołdzie historii". Wystąpią: Jerzy Bożyk, Sylwester Domański z zespołu Fabryka, Andrzej Kołakowski, Adam Macedoński, Stanisław Markowski, Paweł Piekarczyk.
To nie jest protest ekonomiczny czy roszczeniowy ani polityczny. Tu chodzi o wychowanie naszych dzieci. Ci ludzie podjęli tę akcję w naszym imieniu i dla dobra naszych dzieci! To bardzo ważne dla głodujących, by czuli że jesteśmy z nimi! Zabierzcie ze sobą biało-czerwone flagi.
Wcześniej, o godz. 17 w Salonie Gościnnym Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej - w hali Sokoła, przy ul. Piłsudskiego 27 (I piętro) - odbędzie sie spotkanie z księdzem dr. hab. Dariuszem Oko, filozofem, teologiem, duszpasterzem, podróżnikiem i publicystą. Temat spotkania: "Homoideologia jako typowy produkt ateistyczno-lewackich umysłów". Po wykładzie uczestnicy spotkania przejdą do kościoła księży salezjanów, by dołączyć do akcji: "Odwiedźmy głodujących! Niech czują, że nie są sami".
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.