”Rzeczpospolita” cytuje magazyn ”Polonia Christiana”

2008-06-03 00:00:00
”Rzeczpospolita” cytuje magazyn ”Polonia Christiana”

Muzułmanie – cywilizacyjny problem Europy

We Francji ogłoszono niedawno program zburzenia 2 tysięcy „niepotrzebnych” kościołów, podczas gdy niemal co tydzień powstaje nowy meczet – mówi Cecile Montmirail w piśmie „Polonia Christiana”. To jedno zdanie francuskiej dziennikarki najlepiej oddaje problem, jaki Europejczycy mają ze stale rosnącą społecznością muzułmańską. Czy Stary Kontynent będzie się w stanie oprzeć naporowi kulturowemu i religijnemu wyznawców islamu? – zastanawiają się autorzy tekstów w pierwszym numerze krakowskiego magazynu.

Wnioski nie są optymistyczne: wyznawców islamu przybywa, a chrześcijaństwo, które od lat znajduje się w głębokim impasie, nie ma ani siły, ani woli, by się temu skutecznie przeciwstawić. Liberalno-lewicowy Zachód, uwiedziony mrzonką wielokulturowości, też woli nie zauważać ewentualnych zagrożeń. A jeżeli nawet je dostrzega, to głównie jako ryzyko zamachów terrorystycznych.

Ale już nie chce widzieć, że na obrzeżach społeczności europejskiej pojawiła się zupełnie inna, prężna cywilizacja, która ani myśli się dostosować do zachodnich wzorców.

Przeciwnie, coraz natrętniej żąda dla siebie specjalnych praw (choćby akceptacji wielożeństwa), które cywilizacji europejskiej są obce. Nawet najazdy barbarzyńców nie były tak niebezpieczne jak imigracja muzułmańska – przekonuje prof. Roberto de Mattei, redaktor naczelny włoskiego miesięcznika „Radici Cristiane”, z którym współpracuje krakowskie pismo. „Barbarzyńcy, którzy opanowali Zachód, przyjęli w dużej części jego cywilizację, podczas gdy cisi najeźdźcy naszych czasów nie ukrywają, że ich celem jest zastąpienie zachodnich wartości wartościami szarijatu” – pisze historyk.

Ale zwracanie uwagi na to zagrożenie traktowane jest w Europie przez wielu jako temat tabu. Europejczycy dla świętego spokoju albo fałszywie pojmowanej tolerancji wolą akceptować obce wzorce zachowań, niż wymagać szacunku dla własnych tradycji i obyczajów.

Beata Zubowicz
Źródło: „Rzeczpospolita”
 
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.