”Siedem smutków Chin”
2008-02-05 00:00:00

W USA ukazała się książka dr. Marka Miravalla zatytułowana „Siedem smutków Chin” („Seven Sorrows of China), która podaje m.in. bolesne dane dotyczące skutków brutalnej polityki rządowej, zabraniającej małżonkom posiadania więcej niż jednego dziecka – donosi portal LifeSiteNews.com.
W trzecim rozdziale tej książki zatytułowanym „Trzeci smutek: aborcja bez sumienia: indoktrynacja narodu” autor podaje, że dla niego największym i najbardziej wstrząsającym odkryciem, było uświadomienie sobie tego, iż aborcja dla narodu chińskiego stała się czymś powszednim i nie ma żadnego znaczenia dla życia duchowego ludzi. Nie widzą oni żadnego problemu w tym, że jest to mordowanie najbardziej niewinnych osób.
Miravall pisze: „Najbardziej alarmującym, najbardziej przygnębiającym, najbardziej kopernikowskim odkryciem, jakiego tutaj dokonałem (obejmującym jeszcze bardziej przerażające przykłady) jest stale powtarzające się jak refren uświadomienie sobie faktu, że zdecydowana większość Chińczyków zatraciła wszelkie pojęcie tego, iż aborcja jest czymś złym. Uważa się nawet, że znacznie gorszy od niej jest atak grypy i nieprzyjemne chodzenie do dentysty. Jest to dla nich proste rozwiązanie prostego problemu, który nie zasługuje na jakiekolwiek rozważania duchowe, mające pozwolić znaleźć inne alternatywne wyjście”.
”Chiny są krajem, który bez sumienia morduje przyszłe pokolenia.(...) Czy za ten zanik sumienia w odniesieniu do transcendentalnej godności i wrodzonego prawa do życia, można winić jedynie ateistyczny komunizm?” – pyta dalej autor książki. „Czyż nie ma tu wpływu zachodniej moralności świeckiego humanizmu, materializmu, hedonizmu i w końcu skrajnego egoizmu, które przyczyniły się do tego chińskiego terroryzmu uderzającego w łona kobiet?”.
W innym fragmencie dr Miravall porusza kwestię znaną już opinii publicznej, dotyczącą serwowania w 5 restauracjach w pewnym regionie „zupy z płodu” za około 40 dolarów za talerz. Dodatkowo zupy takie były zalecane i reklamowane za pośrednictwem internetu. W reklamach powoływano się na najnowsze odkrycia naukowców, którzy twierdzą, że pozostałości płodu ludzkiego mają „zbawienny” wpływ na zdrowie.
Dr Mirravall podaje szczegółowe dane dotyczące chińskiej polityki kontroli urodzin. Pisze on, że zgodnie z zarządzeniami władz, kobieta, która chce urodzić dziecko musi okazać w szpitalu specjalne pozwolenie. W dużych miastach małżonkowie mogą mieć jedno dziecko, zaś w rejonie rolniczym, jeśli pierwsza urodziła się dziewczynka, czasami można uzyskać pozwolenie na urodzenie chłopca, który w przyszłości będzie mógł pracować w gospodarstwie.
Komunistyczne państwo określa także czas, kiedy można posiadać dzieci. Jeśli w rejonie rolniczym pierwsza urodziła się dziewczynka, to o chłopca można się starać po pięciu latach od urodzenia dziewczynki. Rząd wywiera też wielką presję psychologiczną na małżonków, mówiąc im, że jeśli będą mieli jedno dziecko, wówczas ich dziecku pozwoli się na posiadanie dwójki dzieci. Polityka w tej kwestii jednak różni się w zależności od regionu.
Jeśli para przyjedzie do szpitala bez potrzebnego zezwolenia na urodzenie dziecka, wówczas przedstawiciele szpitala kontaktują się z policją ludnościową (Population Police). Policja rozpatrując okoliczności, w jakich znalazła się rodzina, podejmuje decyzję o zabiciu nienarodzonego dziecka przez wstrzyknięcie trucizny płodowi, bądź też o nałożeniu grzywny i spaleniu domu małżonków. W innych wypadkach para może stracić pracę a niekiedy przyczynić się do pozbawienia stanowiska pracodawcy.
Autor książki, który dużo podróżował po Chinach, zbierając materiały do niej podał przykład nauczyciela, który mu powiedział, że jego żona musiała „usunąć” drugą ciążę, bo straciłaby pracę ona ale i jej przełożony.
Stosuje się też praktykę, polegającą na nierejestrowaniu w urzędzie meldunkowym dzieci, które przyszły na świat w tajemnicy przed władzą. Wówczas pozbawione są one wszelkiej opieki zdrowotnej i nie mogą chodzić do szkoły. Praktycznie nie mają i nie będą mieć żadnych praw obywatelskich, bo formalnie nie istnieją.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.