”Stop szkolnej Indoktrynacji!”

2011-01-17 00:00:00
”Stop szkolnej Indoktrynacji!”

Akcję „Stop szkolnej indoktrynacji!” zainicjował Dariusz Zalewski, publicysta i pedagog, który od lat zajmuje się promowaniem pedagogiki klasycznej. Autor książek poświęconych wychowaniu: "Sztuka samowychowania" oraz "Wychować człowieka szlachetnego", stara się upowszechnić wśród nauczycieli i rodziców wiedzę na temat ideologicznego charakteru różnych metodach nauczania i wychowania propagowanych w szkolnictwie.

Dariusz Zalewski prowadzi bloga "Edukacja klasyczna XXI wieku", na którym pisze o kształceniu w dawnym duchu – o metodzie trivium i zasadach formowania charakteru. To właśnie tam rozpoczął akcję informacyjną: ''Stop szkolnej indoktrynacji!''.

W ramach tej akcji Zalewski rozprowadza bezpłatny e-book: „Antypedagogika i inne herezje”, który można pobrać tutaj.

Akcja: ''Stop szkolnej indoktrynacji!'' ma na celu zwrócenie uwagi na rzekomo naukowe i neutralne światopoglądowo metody wykorzystywane w edukacji, które tak naprawdę nie są neutralne, bo zawsze odnoszą się do pewnej wizji człowieka, bazując na określonej filozofii – informuje autor kampanii. Zalewski zamierza opracować bibliografię krytycznych recenzji różnych metod funkcjonujących w obiegu edukacyjnym.

– Bibliografię zamierzam opracować przy pomocy Czytelników. Dlatego proszę o przesyłanie poprzez formularz kontaktowy tytułów książek i artykułów prasowych, a także linków do materiałów znalezionych przez Państwa w Internecie – apeluje. O tym, czy dana propozycja zostanie uwzględniona w bibliografii, zadecydują dwa czynniki: merytoryczna wartość artykułu lub książki, a także odwoływanie się autora danego opracowania do realistycznej pedagogiki klasycznej (w duchu tomistycznym).

Zalewski zaprasza do odwiedzania swojego bloga i prosi o zgłaszanie do recenzowania kontrowersyjnych metod edukacyjnych.

Źródło: edukacja-klasyczna.pl
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.