”Towarzysz Generał idzie na wojnę”

2011-12-09 00:00:00
”Towarzysz Generał idzie na wojnę”


W najbliższym tygodniu odbędą się premierowe pokazy najnowszego filmu Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka pt. "Towarzysz Generał idzie na wojnę". Organizatorzy: Klub "Polonia Christiana", Krucjata Młodych i Dom Wydawniczy "Rafael" zorganizowali seanse w Warszawie, Radomiu i Łodzi. We wszystkich spotkaniach będzie uczestniczył reżyser.
 

 

 

 "Towarzysz Generał idzie na wojnę" to najnowsze dzieło autorów głośnego „Towarzysza generała” (jedyna emisja w TVP w lutym 2010 roku zgromadziła przed telewizorami rekordową liczbę ponad 3 i pół miliona widzów) rozprawia się z mitem o rzekomej konieczności i nieuchronności wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r., jako tzw. „mniejszego zła” w obliczu zagrożenia sowiecką interwencją militarną.

Cytowane w filmie dokumenty (m.in. tajne stenogramy posiedzeń sowieckiego Politbiura) jednoznacznie wskazują, że Sowieci przez cały 1981 r. nie tylko nie prowadzili realnych przygotowań do inwazji, ale, co więcej, już wówczas gotowi byli zaakceptować „finlandyzację” Polski. Z kolei tajne protokoły posiedzeń KOK (Komitetu Obrony Kraju – peerelowskiego super-rządu) pozwalają stwierdzić, że wbrew wielokrotnie powtarzanym twierdzeniom W. Jaruzelskiego decyzje przywódców „Solidarności” miały w rzeczywistości niewielki wpływ na bieg zdarzeń – skoro ze strony władz PRL przygotowania do stanu wojennego rozpoczęto już latem 1980 r. (!), a więc jeszcze przed powstaniem NSZZ „Solidarność”.

W filmie występują wybitni historycy: Włodzimierz Bukowski, Sławomir Cenckiewicz, Antoni Dudek, Piotr Gontarczyk, Lech Kowalski, Grzegorz Majchrzak, Bogdan Musiał, Andrzej Paczkowski, Richard Pipes, Wojciech Roszkowski.

Pokaz w Warszawie odbędzie się 13 grudnia (wtorek) o godz. 18:00, w Domu Technika NOT, ul. Czackiego 3/5, sala „A”.

Dzień później Reżyser będzie gościł w Radomiu
. Seans odbędzie się o godzinie 17:00, w centrum konferencyjnym „Gromada”, ul. 1905-go roku 1/9, lokal 3k (teren dawnych Zakładów Metalowych „Łucznik”).

Trzecie spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godz. 17:30, w łódzkiej sali widowiskowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich, ul. Tuwima 34.

 

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia filmu.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.