”Trzy konstytucje”: traktat lizboński zagrożeniem dla państwa

2008-10-28 00:00:00

Jeśli traktat lizboński wejdzie w życie, doprowadzi do osłabienia pozycji Polski w Europie i ograniczenia naszej suwerenności. Może on okazać się ważniejszym aktem prawnym od naszych ustaw konstytucyjnych. Takie wnioski płyną z konferencji „Trzy konstytucje”, która odbyła się w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie – donosi „Nasz Dziennik”.

Profesor dr hab. inż. Zbigniew Dmochowski przypomniał, że w Polsce teoretycznie obowiązują dwie konstytucje: z kwietnia 1935 roku, bo nigdy nie została formalnie zniesiona, i Konstytucja z 1997 roku. Trzecia konstytucja, która może mieć wpływ na nasze państwo, to traktat UE z Lizbony, którego przyszłość jest niepewna z powodu problemów z ratyfikacją przez wszystkie kraje unijne – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Profesor Dmochowski podkreślił, że gdyby ten traktat miał wejść w życie, wówczas musielibyśmy się liczyć z poważnymi konsekwencjami. – To właśnie dzięki traktatowi z Lizbony UE coraz intensywniej i w coraz większym zakresie odbierać będzie państwom członkowskim nikłe już szczątki suwerenności, począwszy od decyzji podejmowanych w sferze ekonomii, energetyki czy ekologii, a na edukacji, ochronie zdrowia i opiece społecznej skończywszy. To już jest początek przygotowania państwa polskiego do roli prowincji UE – alarmował prof. Dmochowski.

Prawnik Konstanty Kopf, prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgu Małopolskiego, podkreślił natomiast, że bardzo niebezpieczne jest postulowane przez Brukselę likwidowanie struktury administracyjnej i tworzenie euroregionów w miejsce województw.

Źródło: „Nasz Dziennik”
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.