”Twoje światło w Fatimie”

2009-07-28 00:00:00
”Twoje światło w Fatimie”

W ramach propagowania orędzia Matki Bożej przekazanego ludzkości w Fatimie za pośrednictwem trojga małych pastuszków Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi przesłał do ponad 228 tysięcy polskich domów niewielkie świece.

Korespondenci Instytutu, którzy włączyli się do tej akcji, zyskali możliwość przekazania wraz ze świecami własnych intencji modlitewnych. Zostaną one przedstawione Matce Bożej oraz błogosławionym Hiacyncie i Franciszkowi w sanktuarium – w miejscu, gdzie Maryja objawiła się w 1917 r. Z odesłanych przez korespondentów świec zostaną wytopione znacznie większe, które – zgodnie z miejscowym zwyczajem – zapłoną przed fatimską Kaplicą Objawień.

Odzew na akcję przekroczył najśmielsze oczekiwania organizatorów: już w ciągu pierwszych 4 dni za pośrednictwem Poczty Polskiej na krakowski adres Instytutu trafiło ponad sto dużych worków z korespondencją od uczestników kampanii.

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań. Od kilku lat rozprowadzane są książki o tematyce fatimskiej, takie jak: „Fatima – Orędzie tragedii czy na nadziei?” Antonio Borellego (nakład osiągnął już poziom setek tysięcy egzemplarzy), „Świadkowie cudu słońca” Johna M. Hafferta, oraz rozpatrujące problemy współczesnego świata w świetle Objawień Fatimskich jak broszura ks. Davida Francisquini „Krucjata przeciwko demoralizacji”.

Wielką popularnością cieszą się również wydawane co roku przez Fundację kalendarze „365 dni z Maryją” oraz podobizny Matki Bożej Fatimskiej, szczególnie figury, która w 1972 r. cudownie zapłakała w Nowym Orleanie.

PiotrSkarga.pl
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.