”W obronie wyższych praw” na Litwie

2008-07-31 00:00:00
”W obronie wyższych praw” na Litwie

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi ukazało się litewskie wydanie książki „W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?”. Wydawca zaopatrzył książkę w list JE Arcybiskupa Sigitasa Tamkeviciusa SJ, metropolity kowieńskiego, przewodniczącego Konferencji Biskupów Litwy.

Wcześniej SKCh wydało opracowaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) książkę w języku łotewskim. JE Ks. Kard. Janis Pujats, Arcybiskup Metropolita Rygi skierował list do Instytutu im. ks. Piotra Skargi, w którym podziękował za pomoc w przygotowaniu i wydaniu tej publikacji.

Książka "W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?" zyskała w USA uznanie wielu duchownych i środowisk katolickich. Ks. bp Fabian Bruskewitz z Nebraski napisał o niej: Nikt , kto dostrzega problem upadku moralności chrześcijańskiej, (...) nie może zignorować znaczenia książki «W obronie wyższych praw»”.

Mam nadzieję, że w «W obronie wyższych praw» spotka się z szerokim odzewem czytelniczym i wpłynie na powstrzymanie inicjatyw legislacyjnych zmierzających do prawnego przedefiniowania małżeństwa” – napisał o książce ks. bp John Nienstedt z New Ulm w Minnesocie.

Natomiast asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy USA, ks. bp Robert Vasa z Oregonu stwierdził, że jest to „znakomite wyjaśnienie poważnych nieporozumień narosłych wokół religijnych i społecznych aspektów homoseksualnego stylu życia".

Autorzy książki (amerykańskie TFP) podkreślili we wstępie swojego opracowania: "Jako praktykujący katolicy przepełnieni współczuciem modlimy się za tych, którzy walczą z nieubłaganą i gwałtowną pokusą do grzechu, nieważne czy chodzi o pokusę do grzechu homoseksualnego czy jakiegokolwiek innego. Mamy nadzieję, iż opisując fizyczne, moralne i duchowe konsekwencje grzechów ciała, zdołamy odciągnąć ich od występku oraz uświadomić im potrzebę i piękno cnoty czystości, która dla wielu z nich zapewne jest czymś nieznanym
Modlimy się za tych, którzy popadli w homoseksualny grzech z powodu ludzkiej słabości. Niech Bóg obdarzy ich swą łaską; niech uleczeni przez Zbawiciela znowu powstaną, by nigdy więcej już nie upaść. Liczymy na to, że demaskując ideologię, którą przesiąknięty jest ruch homoseksualny, zdołamy otworzyć im oczy, aby dostrzegli, jak są wykorzystywani na drodze do zrealizowania celów, być może całkowicie im obcych".


We wstępie do polskiej edycji książki "W obronie wyższych praw”, wydanej przez SKCH w 2005 roku ks. prof. Tadeusz Ślipko napisał: „Dla polskiego katolickiego społeczeństwa jest to zarówno przestroga, jak i zachęta. Przestroga, aby społecznym marazmem nie ułatwiać homoseksualnym wichrzycielom realizacji ich zadań, zachęta, aby śladem działań już podjętych w innych społeczeństwach, we własnym zakresie zdobywać się na podobne inicjatywy i realizować je z równą energią”.

PiotrSkarga.pl
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.