”Zbrojne pielgrzymki” - nowa książka Kucharczyka

2011-11-02 00:00:00
”Zbrojne pielgrzymki” - nowa książka Kucharczyka


Ukazała się najnowsza książka Grzegorza Kucharczyka - „Zbrojne pielgrzymki”. Jej oficjalna premiera nastąpi podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie. Autor jest redaktorem dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, pracownikiem naukowym Instytutu Historii PAN i wykładowcą Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Książka stanowi alternatywne źródło analiz historycznych Świętych Krucjat, które we współczesnej kulturze niesłusznie zyskały pejoratywne znaczenie. Jak we wstępie pisze autor:

Konfrontacja świata chrześcijańskiego z agresją islamu ma historię o wiele dłuższą aniżeli dzieje wypraw krzyżowych. Rozpoczęta z górą cztery stulecia przed wyznaczającym zwołanie pierwszej krucjaty rokiem 1095, nie zakończyła się bynajmniej w roku 1291 wraz z ostatecznym upadkiem Królestwa Jerozolimskiego w Ziemi Świętej.

Dlatego też dzieło prof. Grzegorza Kucharczyka pomyślane zostało nie tylko jako zarys historii zmagań samych rycerzy krzyżowych, ale również jako krótka prezentacja dalszego oporu chrześcijan przeciw nacierającemu islamowi.

Książkę „Zbrojne pielgrzymki” można nabyć podczas Targów Książki na stanowisku C8, Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej. Ksiązka cały czas jest dostępna na stronie www.ksiegarnia.piotrskarga.pl

   zbrojne pielgrzymki

Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!