”Zwolennicy aborcji w ONZ zagrażają realizacji celu zakładającego ograniczenie śmiertelności matek”

2010-09-22 00:00:00
”Zwolennicy aborcji w ONZ zagrażają realizacji celu zakładającego ograniczenie śmiertelności matek”

Kongresmen Chris Smith przestrzegł ostatnio, że realizowany przez ONZ program proaborcyjny jest sprzeczny z jednym z Milenijnych Celów Rozwoju, mającym ograniczyć śmiertelność matek na świecie.

W niedzielnym wydaniu gazety „The Washington Post” ukazał się artykuł, w którym amerykański kongresmen Chris Smith, zasiadający w podkomisji spraw zagranicznych zajmującej się sytuacją w Afryce, ubolewał nad tym, że niemożliwe będzie ograniczenie śmiertelności matek na tym kontynencie i w innych krajach rozwijających się, gdyż przedstawiciele administracji Baracka Obamy, znajdujący się w instytucjach ONZ, łączą tę kwestię z upowszechnieniem aborcji.

Jego zdaniem, jeśli uda im się przeforsować włączenie do dokumentu końcowego dotyczącego środków ograniczających śmiertelność matek kwestii tzw. zdrowia reprodukcyjnego, obejmującego aborcję, to może to oznaczać, że niektóre państwa zaprzestaną przekazywać fundusze na realizację celu ograniczenia śmiertelności matek. Twierdzi on, że może się tak stać, gdyż przynajmniej 125 suwerennych państw ma ustawy lub konstytucje zabraniające zabijania dzieci nienarodzonych.

Podkreślił on również, że najnowsze badania pokazują, iż państwa które oficjalnie zabraniają aborcji mają najniższy odsetek śmiertelności matek. Przykładem są Irlandia, Chile i Polska. Dodał, że po 60 latach wiadomo, iż życie kobiet rodzących jest bezpieczne, jeśli mają one zapewnioną fachową pomoc położniczą, zarówno przed porodem, w czasie porodu jak i po nim, która pozwala na bieżąco reagować w sytuacji powstania zagrożenia dla nich. Istotne jest też właściwe odżywianie, higiena i dostęp do antybiotyków. Rozwiązaniem problemu zbyt dużej śmiertelności matek w krajach rozwijających się z pewnością - zdaniem kongresmena - nie jest upowszechnienie aborcji.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!