15 października kolejna Krucjata Różańcowa amerykańskiego TFP

2011-09-16 00:00:00
15 października kolejna Krucjata Różańcowa amerykańskiego TFP

Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności po raz kolejny przygotowuje się do wielkiej akcji – Krucjaty Różańcowej. Członkowie TFP chcą, aby w tym roku Różaniec rozbrzmiewał przynajmniej w 7 tys. miejsc publicznych w USA. Odmawianie Różańca rozpocznie się 15 października.

Poprzez odmawianie Różańca w miejscach publicznych, takich jak rynki i place, wierzący Amerykanie będą wynagradzać Panu Bogu za zło, które ma miejsce w ich kraju. Zwłaszcza będą prosić o przebaczenie za: podejmowane przez ateistów próby usunięcia Pana Boga ze sfery publicznej, aborcję, eutanazję, psucie dzieci i młodzieży, bluźnierstwa i świętokradztwa polityków oraz niemoralne ustawy.

W swoim apelu opublikowanym na stronie internetowej America Needs Fatima inicjatorzy akcji podkreślają, że wciąż jest wiele do zrobienia. „Ci, którzy starają się usunąć Boga i Jego święte prawa z naszego społeczeństwa nieustannie walczą dalej”. Wciąż rośnie liczba aborcji, osłabia się instytucję rodziny przez niemoralne zwyczaje. Istnieje wielkie niebezpieczeństwo legalizacji homoseksualnych „małżeństw". Rewolucja seksualna przenika do kultury popularnej, zwłaszcza poprzez telewizję, film i Internet.

Jednak – jak podkreślają członkowie TFP – najgorszą konsekwencją tej laickiej ofensywy jest odrzucenie Boga. W ten sposób lekceważy się Jego mądrość i miłość, a w konsekwencji odrzuca się Jego łaskę, bez której naród nie przetrwa.

Amerykanie zamierzają modlić się w intencji rządzących, by potrafili rozwiązywać wielkie i złożone problemy gospodarcze oraz polityczne.

Amerykańskie TFP nawiązuje do akcji różańcowej austriackiego kapłana, ks. Petrusa Pavlicka, który po wojnie - chcąc uwolnić kraj od wpływów sowieckich w 1947 r. - zainicjował w Wiedniu Krucjatę Różańcową.

Kapłan wzywał wszystkich mieszkańców stolicy do powszechnego udziału w procesji różańcowej, która odbywała się ulicami Wiednia. Na początku w publicznej procesji różańcowej, która miała doprowadzić do upadku komunizmu w kraju i na świecie, brało udział stosunkowo niewiele osób. Z biegiem lat krucjata rozrastała się. W 1955 roku, po ośmiu latach popularyzacji krucjaty, w procesji idącej ulicami Wiednia brało udział już pół miliona osób. Wreszcie, dzięki pomocy Matki Bożej, wojska sowiecie wycofały się z Austrii w październiku 1955 roku.

Amerykanie przypominają słowa Matki Bożej, które zostały wypowiedziane przez Nią w Fatimie w 1917 r. o tym, że Różaniec jest nadprzyrodzoną pomocą, pozwalającą rozwiązać nasze ziemskie problemy. Św. Ludwik de Montfort mówił, że „publiczna modlitwa jest dużo lepsza niż prywatna, by uspokoić gniew Boga i sprowadzić Jego Miłosierdzie”. Zwłaszcza jest ona polecana w czasach publicznych tragedii i cierpienia.

W ubiegłym roku w ramach kampanii America Needs Fatima zorganizowano procesje różańcowe w 5963 miejscach w całych Stanach Zjednoczonych. W tym roku TFP chce, aby takich procesji odbyło się 7 tys.

Źródło: TFP.org, AS
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.