15 października kolejna Krucjata Różańcowa amerykańskiego TFP

2011-09-16 00:00:00
15 października kolejna Krucjata Różańcowa amerykańskiego TFP

Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności po raz kolejny przygotowuje się do wielkiej akcji – Krucjaty Różańcowej. Członkowie TFP chcą, aby w tym roku Różaniec rozbrzmiewał przynajmniej w 7 tys. miejsc publicznych w USA. Odmawianie Różańca rozpocznie się 15 października.

Poprzez odmawianie Różańca w miejscach publicznych, takich jak rynki i place, wierzący Amerykanie będą wynagradzać Panu Bogu za zło, które ma miejsce w ich kraju. Zwłaszcza będą prosić o przebaczenie za: podejmowane przez ateistów próby usunięcia Pana Boga ze sfery publicznej, aborcję, eutanazję, psucie dzieci i młodzieży, bluźnierstwa i świętokradztwa polityków oraz niemoralne ustawy.

W swoim apelu opublikowanym na stronie internetowej America Needs Fatima inicjatorzy akcji podkreślają, że wciąż jest wiele do zrobienia. „Ci, którzy starają się usunąć Boga i Jego święte prawa z naszego społeczeństwa nieustannie walczą dalej”. Wciąż rośnie liczba aborcji, osłabia się instytucję rodziny przez niemoralne zwyczaje. Istnieje wielkie niebezpieczeństwo legalizacji homoseksualnych „małżeństw". Rewolucja seksualna przenika do kultury popularnej, zwłaszcza poprzez telewizję, film i Internet.

Jednak – jak podkreślają członkowie TFP – najgorszą konsekwencją tej laickiej ofensywy jest odrzucenie Boga. W ten sposób lekceważy się Jego mądrość i miłość, a w konsekwencji odrzuca się Jego łaskę, bez której naród nie przetrwa.

Amerykanie zamierzają modlić się w intencji rządzących, by potrafili rozwiązywać wielkie i złożone problemy gospodarcze oraz polityczne.

Amerykańskie TFP nawiązuje do akcji różańcowej austriackiego kapłana, ks. Petrusa Pavlicka, który po wojnie - chcąc uwolnić kraj od wpływów sowieckich w 1947 r. - zainicjował w Wiedniu Krucjatę Różańcową.

Kapłan wzywał wszystkich mieszkańców stolicy do powszechnego udziału w procesji różańcowej, która odbywała się ulicami Wiednia. Na początku w publicznej procesji różańcowej, która miała doprowadzić do upadku komunizmu w kraju i na świecie, brało udział stosunkowo niewiele osób. Z biegiem lat krucjata rozrastała się. W 1955 roku, po ośmiu latach popularyzacji krucjaty, w procesji idącej ulicami Wiednia brało udział już pół miliona osób. Wreszcie, dzięki pomocy Matki Bożej, wojska sowiecie wycofały się z Austrii w październiku 1955 roku.

Amerykanie przypominają słowa Matki Bożej, które zostały wypowiedziane przez Nią w Fatimie w 1917 r. o tym, że Różaniec jest nadprzyrodzoną pomocą, pozwalającą rozwiązać nasze ziemskie problemy. Św. Ludwik de Montfort mówił, że „publiczna modlitwa jest dużo lepsza niż prywatna, by uspokoić gniew Boga i sprowadzić Jego Miłosierdzie”. Zwłaszcza jest ona polecana w czasach publicznych tragedii i cierpienia.

W ubiegłym roku w ramach kampanii America Needs Fatima zorganizowano procesje różańcowe w 5963 miejscach w całych Stanach Zjednoczonych. W tym roku TFP chce, aby takich procesji odbyło się 7 tys.

Źródło: TFP.org, AS
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.