24 000 osób modli się za Ojczyznę

2011-10-28 00:00:00
24 000 osób modli się za Ojczyznę


Od 15
czerwca do połowy października 2011 roku do sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę spłynęło ponad 24 tysiące deklaracji uczestnictwa w modlitwie za Ojczyznę. Szczególnym znakiem łaski jest coraz liczniejsze włączanie się w dzieło Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę kapłanów i osób konsekrowanych, zwłaszcza biskupów.

 

Wśród nich są Kardynał Józef Glemp – Prymas Polski Senior, który podpisał deklarację przystąpienia na Jasnej Górze, Kardynał Henryk R. Gulbinowicz – emerytowany Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Arcybiskup Andrzej Dzięga – Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński, Przewodniczący Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Wacław T. Depo – Ordynariusz Zamojsko-Lubaczowski, który podpisał deklarację przystąpienia do Krucjaty jako pierwszy z biskupów, Biskup Kazimierz Górny – Ordynariusz Rzeszowski, Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Stanisław Stefanek – Ordynariusz Łomżyński, Członek Prezydium Papieskiej Rady ds. Rodziny, który przystąpił do Krucjaty w październiku.

 

25 października, zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski, OO.Paulini objęli dzieło Krucjaty duchową opieką Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej .

 

Wierzymy, że zwrócenie się do Boga przez pośrednictwo Maryi Królowej Polski, jest fundamentem odnowy duchowej narodu. Bez wielkiej mobilizacji duchowej i bez podejmowania walki o wierność Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, a wreszcie bez wypełnienia zobowiązań wyrażonych przez Sługę Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego w Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego z 1956 r., nie jest możliwe podjęcie szczególnego powołania naszego narodu do bycia świadkiem wiary dla Europy. O tym szczególnym wezwaniu wielokrotnie mówił do nas bł. Jan Paweł II, a dziś przypomina o nim często Ojciec Święty Benedykt XVI – piszą organizatorzy akcji modlitewnej

 

Pragną zachęcać rodaków do jak najliczniejszego włączenia się w modlitwę w intencji Krucjaty. W modlitwie przede wszystkim – piszą – a nie obietnicach polityków upatrujemy nadziei dla Polski.

 

Organizatorzy nawiązują kontakty z mediami katolickimi i niezależnymi prosząc o propagowanie idei Krucjaty Różańcowej, oraz o zamieszczanie na swoich łamach deklaracji i o zachęcanie do przystąpienia do tego dzieła.

Portal PiotrSkarga.pl przyłącza się do tej szczytnej akcji i zaprasza do zapoznania się ze stroną internetową Krucjaty.

 
Strona Krucjaty modlitewnej http://www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl/             
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.