445 dzieci poczętych uratowano podczas tegorocznej akcji ”40 Dnia dla Życia”

2010-10-26 00:00:00
445 dzieci poczętych uratowano podczas tegorocznej akcji ”40 Dnia dla Życia”

Dzięki akcji „40 Dni dla Życia”, w Stanach Zjednoczonych udało się dotychczas uratować przed aborcją 445 dzieci poczętych. Do jej zakończenia pozostał niespełna tydzień. W tym czasie można jeszcze ocalić wiele istnień ludzkich.

Akcja „40 Dni dla Życia” po raz pierwszy zorganizowana została w USA w 2004 r. w Teksasie. Później zaczęła rozprzestrzeniać się na inne części Stanów Zjednoczonych, a w ostatnich latach była przeprowadzona także w Kanadzie, Australii, Irlandii Północnej oraz w Danii.

Polega ona na ofiarowaniu modlitwy i postu w intencji dzieci nienarodzonych oraz w intencji matek i wszystkich osób zaangażowanych w kwestię aborcji, aby przeżyły one nawrócenie i zrezygnowały z tej zbrodniczej procedury. Dodatkowo osoby zaangażowane w akcję czuwają bez przerwy przez 40 dni przed ośrodkami aborcyjnymi, trzymając transparenty, zdjęcia i ulotki na temat zła aborcji. Nawiązują one również współpracę z lokalnymi społecznościami, chcąc im uzmysłowić, jak bardzo obecność ośrodków aborcyjnych zmienia ich miasto, sąsiedztwo itp.

Wpływ ludzi czuwających przed ośrodkami aborcyjnymi jest duży. Niejednokrotnie zdesperowane kobiety w ciąży, nie bardzo chcące dokonać aborcji, na ich widok, a także pod wpływem rozmowy z wolontariuszami pro life zmieniają swoje zdanie. Mogą one bowiem zawsze liczyć na niezbędną i fachową pomoc obrońców życia, którzy doradzają, gdzie się udać po pomoc.

Akcja „40 Dni dla Życia” jest szczególnie znienawidzona przez Międzynarodową Federację Planowania Rodziny (Planned Parenthood), która prowadzi wiele ośrodków aborcyjnych w USA, w tym największy tego typu obiekt na świecie w Huston w stanie Teksas. Wzywa ona - za pośrednictwem stron internetowych - zwolenników aborcji do udzielania datków, które pozwolą na zwalczanie akcji obrońców życia.

Źródło: LifeSiteNews.com, 40daysforlife.com, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!