91. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

2008-05-14 00:00:00
91. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

Międzynarodowym Obchodom 91. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. José Saraiva Martins. W homilii wygłoszonej do kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów z całego świata, portugalski purpurat podkreślił, że "życie, rodzina, małżeństwo, rozumiane jak stały i wierny związek mężczyzny i kobiety" stanowią "zasady nie podlegające negocjacjom".

Kardynał wskazał, że współczesny człowiek "zdaje się czasem rezygnować z wiary w lepszą przyszłość". Przyczyny tego upatruje on w "upadku rzekomej pewności", wynikającej z "ideologii, dobrobytu i konsumpcjonizmu, które tylko na pozór zaspokajają nasze potrzeby i wymagania".

Natomiast na konferencji prasowej 12 maja prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych mówił o procesie błogosławionych Franciszka i Hiacynty Marto, beatyfikowanych w Fatimie 13 maja 2000 r. Do kanonizacji trzeba uznania drugiego cudu przypisywanego ich wstawiennictwu, po pierwszym, który był podstawą do beatyfikacji.

Kard. Saraiva Martins poinformował, że kierowanej przez niego dykasterii przedstawiono już uzdrowienie z cukrzycy córki portugalskich emigrantów mieszkających w Szwajcarii. Dziecko miało odzyskać zdrowie w sam dzień beatyfikacji dwojga pastuszków. Na razie jednak lekarze uważają, że nie da się udowodnić wyleczenia go w sposób niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia. Portugalski purpurat nie wyklucza, że zostaną jeszcze przedstawione jakieś nowe elementy, które pozwolą lekarzom uznać niewytłumaczalność wspomnianego uzdrowienia.

Proces beatyfikacyjny zmarłej 13 lutego 2005 r. s. Łucji Dos Santos, ostatniej z trojga pastuszków, rozpoczął się w lutym 2008 r. Jest jeszcze w fazie diecezjalnej. Kard. Saraiva Martins zachęcił wiernych do polecania się wstawiennictwu tej służebnicy Bożej.

Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.