Aborcja selektywna dotarła do Europy

2012-02-22 00:00:00
Aborcja selektywna dotarła do Europy

Rada Europy jest zaniepokojona praktykowaniem przez Albanki tzw. aborcji selektywnej. Rośnie wyraźnie dysproporcja w liczbie urodzeń chłopców i dziewczynek. Ostatnie statystyki pokazują, że na każde 100 rodzących się dziewczynek przypada 112 chłopców. 

Zbrodnicze i barbarzyńskie zjawisko aborcji selektywnej jest dość powszechne w krajach azjatyckich, zwłaszcza w Indiach, Chinach i Pakistanie, gdzie dziewczynki są eliminowane jeszcze w łonie matki. W efekcie rodzi się więcej chłopców, co jednak ma bardzo negatywne konsekwencje społeczne: często dochodzi do porwań kobiet i wzrasta liczba prostytuujących się kobiet. W Indiach zdarza się, że żona jednego mężczyzny jest przymuszana do rodzenia dzieci także jego braciom. (sic!)
 
Zjawisko selektywnej aborcji nasila się obecnie również w Albanii, w Armenii, Azerbejdżanie i Gruzji. Jeszcze w 2005 r. oenzetowski raport na ten temat stwierdzał, że tradycyjnie albańskie rodziny preferują chłopców z dwóch głównych powodów: ze względu na chęć zachowania nazwiska i możliwość wyżywienia rodziny przez syna.   
 
Aborcja w Albanii została zalegalizowana w 1995 roku, po upadku komunistycznego rządu. Jest obecnie dostępna na życzenie kobiety do 12. tygodnia ciąży. 
 
Europejski serwis informacyjny Osservatorio Balcani e Caucaso cytuje Rubena Moisiu, głównego ginekologa z kliniki Gliozheni Kico w Tiranie: - Nie ma dokładnych statystyk dot. aborcji, ale z naszych badań przeprowadzonych w największej klinice ginekologicznej w kraju wynika, że w samym 2010 r. wykonano 470 aborcji, głównie z przyczyn ekonomicznych, deformacji płodu i ze względu na płeć dziecka. 

 
Źródło: LifeSiteNews.com, AS. 
Komentarz PiotrSkarga.pl: Tak więc aborcja, którą feministki i lewactwo prezentuje jako „wspaniałe” prawo kobiet ostatecznie najbardziej godzi właśnie w kobiety przede wszystkim przez eliminowanie ich z tego świata jeszcze w fazie płodowej, następnie przez negatywne i bolesne skutki społeczne jak te opisane w Indiach. 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!