Abp Nienstadt zabronił udzielania Komunii Św. osobom popierającym homoseksualizm
2010-11-05 00:00:00
26 września abp John Nienstadt z diecezji w Minnesocie odmówił udzielenia Komunii Świętej grupie studentów uczestniczących we Mszy św. w katedrze znajdującej się na terenie kampusu Uniwersytetu św. Jana w Collegville. Kilka dni temu odczytane zostało specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym hierarcha wyraźnie dał do zrozumienia, że osoby ochrzczone, uważające się za katolików, które jednak nie akceptują całego nauczania Kościoła nie mogą przystępować do Komunii Świętej.
Hierarcha odmówił udzielenia Komunii Świętej grupie 24 osób, które demonstrowały swoje poparcie dla ruchu homoseksualnego, nosząc odznaki i wstążki w barwach tęczy. Arcybiskup udzielił im jedynie błogosławieństwa.
Podczas Mszy św. odprawionej 31 października w tej samej katedrze celebrujący ją kapłan odczytał oświadczenie arcybiskupa, który wyraźnie zaznaczył, że do Komunii Świętej mogą przystępować osoby ochrzczone pozostające w jedności z Kościołem, akceptujące całe Jego nauczanie moralne i pozostające w stanie łaski uświęcającej. Osoby, które będą nosiły odznaki w kolorze tęczy lub inne elementy, będące wyrazem poparcia dla ruchu homoseksualnego muszą się liczyć z tym, że zamiast Komunii Świętej otrzymają jedynie błogosławieństwo kapłana.
Od wielu tygodni w katedrze znajdującej się na terenie kampusu organizowane są protesty młodzieży homoseksualnej.
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!