Abp Silviano Tomasi: państwo może i powinno regulować zachowania seksualne

2011-03-23 00:00:00
Abp Silviano Tomasi: państwo może i powinno regulować zachowania seksualne

Państwo nie może ograniczać praw człowieka i karać go za odczucia czy myśli, również w odniesieniu do płciowości, ale może i powinno regulować ludzkie zachowania, także seksualne. Przykładem jest uznawany na całym świecie zakaz pedofilii i kazirodztwa – powiedział w Genewie na forum oenzetowskiej Rady Praw Człowieka przedstawiciel Watykanu. Abp Silvano Tomasi uczestniczył w debacie na temat tak zwanej orientacji seksualnej.

Watykański dyplomata zwrócił uwagę na niepotrzebne zamieszanie wokół pojęcia „orientacja seksualna”. Skoro nie jest ono zdefiniowane przez prawo międzynarodowe, należy je rozumieć w sensie potocznym, czyli jako odczucia i myśli, a nie jako zachowania. Podczas gdy państwo nie może karać za myśli i uczucia, może i powinno regulować zachowania, również seksualne. Abp Tomasi zaznaczył, że dzieje się tak na przykład w odniesieniu do pedofilii i kazirodztwa.

Hierarcha podkreślił również, że w przekonaniu Stolicy Apostolskiej, a także wielu innych religii i ludzi sumienia, ludzka płciowość wyraża się prawdziwie w związku mężczyzny i kobiety.

Przyznawanie się do takiej wizji natury człowieka oraz sprzeciwianie się seksualnym zachowaniom osób tej samej płci staje się dziś jednak coraz bardziej niebezpieczne. Ludzie, którzy się na to odważą, są stygmatyzowani, oczerniani i prześladowani. Łamie się ich podstawowe prawa – zaznaczył stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy genewskich agendach ONZ.

Źródło: Radio Watykańskie
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!