Akcja poparcia dla prezydenta Kielc

2010-10-25 00:00:00
Akcja poparcia dla prezydenta Kielc

Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski nie zgodził się na wykorzystanie herbu miasta przez lokalny oddział organizacji promującej homoseksualizm. W związku z tym, do kieleckiego Urzędu Miasta napływają listy z uznaniem i poparciem dla decyzji prezydenta.

„Proszę przyjąć wyrazy uznania i solidarności za odważną i bezkompromisową decyzję zakazującą wykorzystywania herbu Miasta Kielce przez tzw. Kampanię Przeciw Homofobii, skrajną organizację promującą homoseksualizm” – czytamy w liście wysyłanym przez internautów.


Poniżej list poparcia dla prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego:

Szanowny Pan
Wojciech Lubawski
Prezydent Miasta Kielce

Szanowny Panie Prezydencie,

Proszę przyjąć wyrazy uznania i solidarności za odważną i bezkompromisową decyzję zakazującą wykorzystywania herbu Miasta Kielce przez tzw. Kampanię Przeciw Homofobii, skrajną organizację promującą homoseksualizm.

Znów nieakceptowane przez opinię publiczną organizacje próbują wykorzystać symbole i autorytet poważnych instytucji, aby uwiarygodniać swoją podejrzaną działalność.

Mam nadzieję, że nadal będzie Pan w tak budujący sposób stał na straży rodziny i dobrych obyczajów.


 
Z poważaniem
................................................
Imię i nazwisko


1. Wyślij list poparcia do Prezydenta Miasta Kielce:
Szanowny Pan Wojciech Lubawski Prezydent Miasta Kielce
zofia.biel@um.kielce.pl (sekretariat prezydenta)

2. Do wiadomości:
Jego Eminencja Kazimierz Ryczan, Ordynariusz Diecezji Kieleckiej
kuria@kielce.opoka.org.pl

3. Prześlij pilnie dalej


 
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!