Akcja Różańcowa TFP kontra ”okupacja Wall Street”

2011-10-21 00:00:00
Akcja Różańcowa TFP kontra ”okupacja Wall Street”


Aż 200 tysięcy Amerykanów wyszło w ub. sobotę, 15 października b.r., na ulice w 7,5 tys. miejsc w całych Stanach Zjednoczonych, by publicznie odmawiać Różaniec w intencji wynagradzającej Matce Bożej za grzechy bluźnierstwa i by modlić się o mądrość dla rządzących. Mimo tak licznego udziału Amerykanów, żadne medium nie zainteresowało się akcją Amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP).

W akcji różańcowej, odbywającej się w miejscach publicznych powszechnie odwiedzanych przez Amerykanów, chętnie uczestniczyło wiele osób, by w ten sposób dać świadectwo swojej wiary i przywiązania do tradycyjnych wartości. Akcje koordynowała kampania America Needs Fatima, działająca w ramach TFP. Było to już piąte tego typu spotkanie. Co roku uczestniczy w nim coraz więcej osób. 

Uczestnicy akcji różańcowej, która odbyła się m.in. na słynnej Piątej Alei w Nowym Jorku przy placu Rockefeler Center – chyba najbardziej uczęszczanym miejscu w tej wielkiej metropolii – nie wzbudzili żadnego zainteresowania mediów, które chętniej relacjonowały tzw. okupację Wall Street, choć brało w niej udział tyle samo osób. 

Jak pisze jeden z członków TFP „demonstracja wiary uczestników akcji była bardzo budująca”. Na terenie samego stanu Nowy Jork odbyło się w sumie 200 takich spotkań.

Uczestnicy pochodzili z różnych środowisk i pragnęli dać publiczne świadectwo swojej wiary. Wszystkich łączyło przekonanie, że w obliczu problemów przed którymi stoi Ameryka, ludzkie rozwiązania nie są wystarczające. Ludzie głośno i z zaangażowaniem odmawiali Różaniec. „Odnosiło się wrażenie – jak napisał jeden z członków TFP – jakby sama Matka Boża była faktycznie królową placu przez krótki czas”.

To, co uderzało podczas akcji odmawiania Różańca w miejscach publicznych, to spokój i radość emanująca od jego uczestników, którzy intuicyjnie wyczuwali, że dokonuje się coś ważnego i doniosłego. Spotkania modlitewne były bardzo dobrze zorganizowane.

Media koncentrowały się jednak na relacjach z tzw. okupacji Wall Street, gdzie grupa anarchistów i lewaków próbowała wywołać entuzjazm przechodniów, waląc głośno w bębny. 

Panował tam chaos i niepokój. Protestujący trzymali prowizoryczne transparenty z tektury z hasłami ekologicznymi i komunistycznymi. W sumie – jak podsumował to jeden z obserwatorów – „w tej grupie panowała atmosfera Woodstock. Pełno śmieci, porozkładane śpiwory i zniszczony trawnik na prywatnej posesji. Wyczuwało się duch rewolty. Protestujący pałali nienawiścią, jawnie okazując swoje rozgoryczenie”. Tłum m.in. wyzywał ulicznego kaznodzieję.

Właśnie tego typu wydarzenie było chętnie relacjonowane przez media krajowe i zagraniczne, podczas gdy nic nie wspomniano o akcji różańcowej ponad 200 tys. Amerykanów, którzy w inny sposób chcą walczyć z kryzysem.

Źródło: TFP.org, AS

W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.