Akcja zbierania podpisów pod ustawą antyaborcyjną trwa

2011-03-28 00:00:00
Akcja zbierania podpisów pod ustawą antyaborcyjną trwa

W niedzielę w całej Polsce zbierano podpisy pod ustawą antyaborcyjną. Jacek Sapa z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej mówi portalowi Fronda.pl o ogólnopolskiej skali tej akcji. 

Jacek Sapa: Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących liczby zebranych podpisów i trudno na razie o takich mówić, ponieważ będą one zbierane jeszcze w przyszłą niedzielę. Akcję zasadniczo planowaliśmy przeprowadzić w dwie niedziele – 20 i 27 marca, ale w niektórych miejscach odbędzie się ona jeszcze w trzecim terminie – 3 kwietnia. Wstępnych danych spodziewamy się w okolicach 10 kwietnia. Mamy natomiast informację, że bardzo wielu ludzi pobrało listy do podpisów i teraz czekamy, aż zaczną do nas spływać z całego kraju. W całej Polsce wydano tych list ok. 300 tys., to też pokazuje skalę przedsięwzięcia.

O sukcesie można mówić jeśli chodzi o samą skalę włączenia się w inicjatywę – wczoraj podpisy zbierano w całej Polsce. Z rozmów z koordynatorami akcji w całym kraju wiem, że rzeczywiście widać duże zaangażowanie ludzi w tę akcję. Cała kampania została tak przygotowana, by kluczowy moment zbierania podpisów przypadł w okolicy Dnia Świętości Życia i Narodowego Dnia Życia, i to było 27 marca.

To wszystko pokazuje, że zmieniło się w polskim społeczeństwie nastawienie do problemu aborcji. Z pewnością wzrasta w tej materii aktywność środowisk przykościelnych i w ogóle katolików świeckich, co nie tylko widać na przykładzie akcji organizowanych w kraju, ale ilości osób, które same zgłaszają się i podejmują zdecydowane działania. Obchody Dnia Świętości Życia, Narodowy Dzień Życia, wystawy Wybierz Życie – to tylko te największe przykłady zaangażowania, które przekłada się na to, że nasza inicjatywa ma taki duży zasięg i powszechny charakter. Oczywiście w mediach tego nie widać, ale my to obserwujemy na co dzień w relacjach i spotkaniach. Zwiększyła się liczba uczestników różnych spotkań na terenie całego kraju, co zresztą może potwierdzić także Fronda. Na spotkaniu Kuźni Wiary w Świdnicy było 400 osób, i tak jest na większości imprez, gdzie widać to zaangażowanie świeckich.

Not. eMBe

Za: Fronda.pl
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.