Akcja zbierania podpisów przeciw ustawie antyprzemocowej
2010-07-23 00:00:00

Doprowadzenie do uchylenia uderzającej w polskie rodziny tzw. ustawy antyprzemocowej zapowiadają Ludwik Skurzak z Komitetu Contra In Vitro i Jacek Sapa z Fundacji Narodowego Dnia Życia. Zaczęli już zbierać wymagane do tego 100 tys. podpisów.
- Postanowiliśmy wyjść naprzeciw licznym głosom samych rodzin i organizacji promujących rodziny, które sprzeciwiały się podpisaniu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Głosy te zostały zlekceważone w trakcie procesu legislacyjnego przez naszych reprezentantów – powiedział Jacek Sapa z Fundacji Narodowego Dnia Życia. I dodał – Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, aby włączyli się w akcję zbierania kolejnych podpisów, które sprawią, że nasz projekt zostanie wniesiony pod obrady Sejmu.
Ludwik Skurzak podkreśla w rozmowie z „Przewodnikiem Katolickim”, że kilka samorządów na Podkarpaciu podjęło już uchwały, w których protestuje przeciwko tej ustawie, a kolejne podejmują działania w tej sprawie. - 1 sierpnia bowiem wszystkie gminy powinny zacząć wydawać pieniądze na zorganizowanie administracji, która będzie inwigilować mieszkańców – dodaje.
Ludwik Skurzak razem z Jackiem Sapą złożyli w biurze Marszałka Sejmu blisko dwa tysiące podpisów umożliwiających rejestrację komitetu poparcia dla przygotowanego przez nich projektu ustawy. Ma on na celu zwiększenie spójności systemu prawnego i uchylenie złych przepisów o przemocy w rodzinie. Przede wszystkim jednak zakłada on nadrzędność dobra rodziny i dziecka we wszelkich działaniach organów państwowych.
Twórcy przyjaznego rodzinom projektu ustawy muszą teraz zebrać 100 tys. podpisów wymaganych do tego, aby ich projekt został wniesiony pod obrady Sejmu. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać. - Jeżeli posłowie odrzuciliby naszą inicjatywę obywatelską w pierwszym czytaniu, to zamierzamy, po zebraniu pół miliona podpisów, skonfrontować ich z narodem, żądając referendum – zapewniają Skurzak i Sapa, zachęcając wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, aby włączyli się w akcję zbierania podpisów. Wszystkie potrzebne do tego formularze oraz projekt ustawy można znaleźć na stronach internetowych: www.ndz.org.pl oraz www.lepszeprawo.pl.
Nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie podpisał 18 czerwca br. Bronisław Komorowski pełniący wówczas, jako marszałek Sejmu, obowiązki prezydenta Rzeczypospolitej. Uczynił to wbrew licznym głosom sprzeciwu m.in. ze strony samych rodzin, organizacji promujących rodziny i polskiego Episkopatu. Jej przeciwnicy zgodnie twierdzili, że jest to ustawa, która uderza w rodzinę. Podkreślają też, że jest ona niezgodna z Konstytucją oraz że narusza prawa człowieka do ochrony jego prywatności i godności, a także, iż ogranicza jego wolność. Przepisy mają wejść w życie z dniem 1 sierpnia.
Źródło: KAI, „Przewodnik Katolicki”, www.ndz.org
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025