Aktywista homoseksualny przyznaje: nie ma ”genu gejowskiego”

2008-08-07 00:00:00
Aktywista homoseksualny przyznaje: nie ma ”genu gejowskiego”

Czołowy brytyjski aktywista homoseksualny Peter Tatchell przyznał niedawno, że w rzeczywistości naukowcy nigdy nie wyodrębnili tzw. genu gejowskiego, który byłby odpowiedzialny za skłonności homoseksualne danych osób. Od lat teza o istnieniu takiego genu jest dogmatem ruchu homoseksualnego, którym karmi się miliony ludzi nieświadomych manipulacji – donosi portal LifeSiteNews.com.

Brytyjczyk australijskiego pochodzenia Peter Tatchell jest aktywistą homoseksualnym, który założył radykalną grupę tzw. bezpośredniego działania „OutRage!” – specjalizującą się m.in. w medialnym atakowaniu duchownych i urzędników chrześcijańskich. Tatchell przyznał ostatnio na stronie internetowej Spiked Online, że zgadza się z panującym w świecie naukowym konsensusem, że nie ma czegoś takiego jak „gen gejowski”.

W przeciwieństwie do niektórych badaczy, którzy próbują doszukiwać się genu odpowiedzialnego jakoby za skłonności homoseksualne – którego obecności jednak do tej pory nie stwierdzono – Tatchell napisał: „Geny i hormony mogą usposabiać osobę ku jednemu rodzaju seksualności bardziej niż ku drugiemu. To wszystko. Predyspozycja a determinacja to dwie różne rzeczy”.

Homoseksualni aktywiści przyjęli teorię „genu gejowskiego”, by wzmocnić twierdzenie, że jakikolwiek sprzeciw wobec aktywności homoseksualnej na gruncie moralnym jest czymś w rodzaju głupiego uprzedzenia, podobnego do rasizmu. Teoria ta miała wzmocnić oskarżenia o rasizm i bigoterię wysuwane pod adresem chrześcijan i innych przeciwników homoseksualizmu.

Tatchell poszedł nawet dalej przyznając, że są tacy, którzy zmienili swoją „orientacje seksualną”. „Jeśli heteroseksualizm i homoseksualizm są w istocie genetycznie zdeterminowane... to czy możemy wytłumaczyć biseksualność lub ludzi, którzy nagle w połowie życia przeszli z heteroseksualizmu na homoseksualizm i odwrotnie? Nie możemy” – napisał aktywista homoseksualny.

Zaznaczył on również, że kwestia seksualności jest znacznie bardziej złożona i niejasna, niż przedstawiają to jakiekolwiek teorie determinizmu genetycznego.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.