Alaska: homoseksualiści nie wymagają specjalnej ochrony

2009-08-21 00:00:00
Alaska: homoseksualiści nie wymagają specjalnej ochrony

Burmistrz miasteczka Anchorage, w którym mieszka blisko 40 proc. ludności Alaski Dan Sullivan zawetował prawo, uchwalone w poniedziałek przez lokalne zgromadzenie, zgodnie z którym należało wprowadzić w życie rozwiązania antydyskryminacyjne, przyznające homoseksualistom szereg korzyści w dziedzinie zatrudnienia, edukacji, nabywania i wynajmowania nieruchomości – informuje portal LifeSiteNews.com. Anchorage jest jednym z pierwszych miast w USA, w którym miały być wprowadzone udogodnienia dla pederastów i lesbijek.

Burmistrz, który sprawuje swój urząd od 1 lipca, zapoznawszy się z dokumentem stwierdził, że projektodawcy nie wykazali w wystarczającym stopniu, iż ochrona homoseksualistów jest konieczna oraz, że większość mieszkańców jest przeciwna tego typu legislacji. Podkreślił, że urzędnicy pochodzący z wyborów powszechnych muszą w swoich decyzjach uwzględniać wolę obywateli, szczególnie wtedy gdy brak jest przekonujących przesłanek, usprawiedliwiających podjęcie niezgodnych z ich wolą decyzji.

Przeciwnicy nowego prawa podkreślają, że przyznaje ono szczególne przywileje jednej grupie społecznej kosztem innych. Podają przykłady ścigania pracowników agencji adopcyjnych, odmawiających przyznania dzieci do adopcji parom tej samej płci oraz fotografów, którzy nie chcą obsługiwać uroczystości organizowanych przez homoseksualistów, a także pracodawców, którzy musieliby ponosić dodatkowe koszty chcąc dostosować zakłady pracy do wymogów stawianych przez nowe przepisy.

To nie pierwsza próba uprzywilejowania pederastów i lesbijek w Anchorage. Już w 1976 r. pojawiła się inicjatywa homoseksualistów, która została zawetowana wówczas przez ojca obecnego burmistrza Georga Sullivana.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.