Amerykańscy lekarze katoliccy pomagają szerzyć kult św. Joanny

2008-03-19 00:00:00
Amerykańscy lekarze katoliccy pomagają szerzyć kult św. Joanny

W ubiegłym tygodniu w Centrum Badań i Leczenia Raka w West County odbyła się ceremonia wniesienia relikwii św. Joanny Beretty Molli. Uroczystość, której przewodniczył arcybiskup Raymond L. Burke zwiastuje rozpoczęcie zakrojonych na wielką skalę działań na rzecz krzewienia w Stanach Zjednoczonych kultu świętej, także w środowiskach medycznych.

Thomas McKenna z San Diego jest współzałożycielem i dyrektorem nowo powstałego Stowarzyszenia Lekarzy św. Joanny, które zainicjowało swoją działalność przez wniesienie relikwii i wiele innych wydarzeń, propagujących kult Świętej oraz promujących stowarzyszenie.

Wizją stowarzyszenia – powiedział McKenna – jest stworzenie, lekarzom i innym pracownikom służby zdrowia, okazji do silniejszego wprowadzenia wiary do życia osobistego i praktyki medycznej.

Dr C. Paul Morrow, cieszący się międzynarodową sławą ginekolog-onkolog z uniwersytetu Południowej Kalifornii jest współzałożycielem stowarzyszenia i jego wicedyrektorem. Arcybiskup Burke służy stowarzyszeniu opieką duszpasterską.

Stowarzyszenie – mówił arcybiskup – jest ważne, ponieważ zapewnia lekarzom duchowy program, wspiera ich w opiece nad chorymi (...) według wzoru jaki pozostawił nam sam Pan.

– Stowarzyszenie zapewnia także katolickim lekarzom możliwość wzajemnego poznania i zachęca do podzielenia się uwagami na dany temat –
stwierdził arcybiskup.

Chcemy wesprzeć i zachęcić katolickich lekarzy do wykonywania swojego zawodu w sposób zgodny z nauczaniem Kościoła katolickiego – zaznaczył, obecny na ceremonii Morrow. – To bardzo trudna rzecz do realizacji we współczesnym otoczeniu – podkreślił.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.