Amerykańskie władze żądają wypuszczenia duchownego skazanego na śmierć za wiarę

2012-02-28 00:00:00
Amerykańskie władze żądają wypuszczenia duchownego skazanego na śmierć za wiarę

Według informacji amerykańskiego Center for Law & Justice ( ACLJ) pastor Youcef Nadarkhan ciągle czeka na wykonanie wyroku śmierci za odmowę porzucenia swej wiary. Nie ustają jednak naciski społeczności międzynarodowej na Teheran mające ocalić skazańca.
 
 - Nadal uważamy, że choć wykonanie wyroku zostało nakazane, to jasne jest, że ciągła międzynarodowa presja na Iran o zwolnienie duchownego może przynieść efekty - mówi Jordan Sekulow, dyrektor wykonawczy ACLJ.
 
34-letni pastor został zmuszony wyrokiem sądu do wyrzeczenia się wiary w Jezusa Chrystusa. Nadarkhani twierdzi, że chociaż ma islamskie korzenie, to nigdy nie był muzułmaninem. "Odmawia wyrzeczenia się wiary? Do czego miałbym wracać? Do bluźnierstwa sprzed mojej wiary w Chrystusa?" - oznajmił pastor. Gdy sąd orzekł, że chodzi o powrót do religii jego przodków, jedyną odpowiedzią Nadarkhaniego było "nie mogę".
 
Sprawą interesują się dyplomaci wielu krajów zaniepokojonych łamaniem praw wolności religijnej w Iranie. Biały Dom wydał oświadczenie w którym czytamy - Stany Zjednoczone stoją solidarnie razem z pastorem Nadarkhanim, jego rodziną i wszystkimi, którzy starają się praktykować swą religię, nie bojąc się prześladowań. To fundamentalne i uniwersalne prawo człowieka. Proces pastora Nadarkhaniego pokazuje całkowite lekceważenie przez irański rząd wolności religijnej i uniwersalnych praw obywateli- . Zatrzymanie potępiły też Wielka Brytania, Meksyk, Francja i Niemcy. 
 
Obserwatorzy są zgodni, że gdyby nie presja międzynarodowa, wyrok na pastora był by już wykonany.

 
Źródło: global.christianpost.com
luk
 
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.