Angielscy studenci przeciw proaborcyjnej rezolucji

2012-02-18 00:00:00
Angielscy studenci przeciw proaborcyjnej rezolucji

Studenci University College London, wchodzącego w skład Uniwersytetu Londyńskiego (UCL) nie zgadzają się z rozporządzeniem uczelnianego zrzeszenia studenckiego, które zmusza, by organizacje studenckie zapraszały na spotkania poświęcone obronie życia także zwolenników aborcji. W bieżącym miesiącu zrzeszenie studenckie przystąpiło do proaborcyjnej inicjatywy Abortion Rights.
 
Odgórnemu postanowieniu, na mocy którego takie organizacje jak Towarzystwo Katolickie musi zapraszać do dyskusji o obronie życia zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych, sprzeciwiają się studenci katoliccy, żydowscy i sikhijscy. Jak podnoszą w liście do rady nadzorczej uczelnianego zrzeszenia, związek „nie ma prawa i władzy, by dyktować, których mówców mają zapraszać organizacje studenckie, ani też nie wolno mu narzucać warunków, na jakich mają być zapraszani mówcy o określonych poglądach na aborcję”. 
 
Podkreślono, że próba narzucenia takich działań jest sprzeczna nie tylko z przepisami brytyjskiej ustawy o edukacji z 1986 roku, ale łamie niektóre artykuły Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. 
 
Zaznaczono, że zrzeszenie nie ma kompetencji, by określać prelegentów jako „zwolenników obrony życia” czy „zwolenników wyboru”(czyli zabijania dzieci w łonie matki), gdyż są to subiektywne wyrażenia, z którymi mogą nie zgadzać się sami zainteresowani. Dlatego, zdaniem autorów listu, wprowadzenie rezolucji w życie jest niemożliwe. 
 
Studenci zagrozili, że w razie dalszych prób narzucenia przepisów, podjęte zostaną kroki prawne przeciwko zrzeszeniu i uczelni.


Źródło: KAI
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!