Anglikanie: Cameron jak dyktator

2012-02-01 00:00:00
Anglikanie: Cameron jak dyktator

Premier Wielkiej Brytanii cieszy się uznaniem w swoim kraju, ale także w części środowisk konserwatywnych w Czechach i Polsce. Arcybiskup Yorku, John Sentamu zwraca jednak uwagę, na wielkie niebezpieczeństwo niektórych pomysłów lansowanych przez Partię Konserwatywną. 

Duchowny ma na myśli przede wszystkim próbę zmiany definicji małżeństwa. – Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny i nie sądzę, by rolą państwa była zmiana definicji związku małżeńskiego. Jest to zakorzenione w tradycji i historii i nie można tego zmienić z dnia na dzień, bez względu na to, jak potężny jesteś – powiedział w cytowanej przez portal fronda.pl rozmowie z „Telegraph” arcybiskup Yorku. 
 
Anglikański hierarcha podkreślił, że historia zna już przypadki dyktatorów, którzy chcieli zaprowadzić nowe porządki społeczne i najczęściej miało to fatalne skutki. - Po pierwsze, należy rozważyć ogrom zmian, jakie chce przeprowadzić rząd. David Cameron chce zmienić definicję małżeństwa, fundamentalnego dobra człowieka, pierwszej i żywotnej komórki społeczeństwa – mówi abp Sentamu. 
 
Na niebezpieczne plany Camerona uwagę zwrócił także Mario Conti, arcybiskup Glasgow. - Polityków trzeba z szacunkiem upomnieć, że mandat do rządzenia nie upoważnia do rekonstrukcji społeczeństwa na gruncie ideologicznych zmian, ani tym bardziej podważania instytucji, która od początku powszechnie została uznana za wyrastającą z naturalnego porządku podstawę społeczeństwa – stwierdził abp Conti i dodał, że małżeństwu należy się taka sama ochrona prawna, jak życiu poczętemu.
 
 
Źródło: fronda.pl 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!