Antykościelna kampania holenderskiej eurodeputowanej

2012-01-18 00:00:00
Antykościelna kampania holenderskiej eurodeputowanej

Eurodeputowana Sophie in 't Veld, przewodnicząca Platformy na rzecz Sekularyzmu w Polityce, zamierza na najbliższym spotkaniu roboczym w Europarlamencie, poruszyć kwestie relacji Kościół – edukacja w Europie. Platforma chce, by unijne instytucje ingerowały w sprawy poszczególnych państw unijnych, w taki sposób, aby pozbawić Kościół wpływu na edukację młodzieży.

W spotkaniu wezmą udział m.in. „eksperci” Jean Jacques de Gucht, członek parlamentu flamandzkiego, Keith Porteous Wood, dyrektor wykonawczy Brytyjskiego Towarzystwa Świeckiego, i Szilvia Németh, pracownik naukowy z Węgierskiego Centrum Zarządzania Wiedzą i Badaniami Edukacyjnymi. Uczestnicy spotkania będą rozmawiali na temat wpływu Kościoła na edukację na terenie państw członkowskich UE i sposobów przeciwstawienia się temu wpływowi. 

Pomimo tego, że edukacja i relacje między Kościołem a państwem są obszarami, które zgodnie z traktatami unijnymi powinny leżeć w kompetencjach rządów krajowych, Platforma postuluje, by w sprawy takie ingerowały instytucje unijne. Oczywiście w imię obrony „zasad równości i niedyskryminacji zagwarantowanych w Karcie Praw Podstawowych”.

Platforma uważa, że zasady równości i niedyskryminacji są naruszane przez obecność krzyży w szkołach publicznych, zakaz noszenia chust muzułmańskich przez uczennice i studentki, odmowę zatrudniania w szkołach wyznaniowych homoseksualistów na stanowiskach nauczycieli, a także zakaz edukacji seksualnej i przekazywania informacji na temat tzw. orientacji seksualnej.

Eurodeputowani skupieni wokół Platformy promują tzw. wartości humanistyczne, tj. ateizm i świecki humanizm. Są bardzo aktywni na forum Parlamentu Europejskiego. Na organizowanych przez nich konferencjach  goszczą główni unijni decydenci. Swoje przemówienie na jednym ze spotkań wygłosił m.in. były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.  


Źródło: federationproeuropachristiana.org
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!