Jutro w Senacie RP odbędzie się debata nad projektem ustawy Prawo prywatne międzynarodowe. Obrońcy małżeństwa i rodziny zwracają uwagę na zagrożenia wynikające z ewentualnego przyjęcia tej ustawy. Powołując się na dostępne opinie prawne, podkreślają, że bez przyjęcia stosownej poprawki do tego projektu, możliwe będzie w Polsce zawieranie związków osób tej samej płci. Apel do senatorów wystosowała w tej sprawie Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. P. Skargi zorganizowało akcję protestacyjną, w ramach której wzywało do wysyłania do senatorów apelu o obronę małżeństwa i rodziny oraz o przywrócenie poprawki odrzuconej przez Sejm.
„W piątek 4 lutego 2011 w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, aż 210 polskich posłów zagłosowało w sposób jednoznacznie zaprzeczający definicji małżeństwa zawartej w Konstytucji RP (Art. 18.: "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej") lekceważąc w ten sposób prawo naturalne i nauczanie Kościoła” – czytamy w stanowisku SKCH, wystosowanym po tym głosowaniu. Stowarzyszenie zaznacza w nim, że odrzucona przez posłów, uważających się w większości za katolików, poprawka miała podkreślić, że ustawodawstwa innych krajów, które dopuszczają związki jednopłciowe, nie mogą w Polsce obowiązywać.
„Małżeństwem w rozumieniu niniejszej ustawy jest tylko związek kobiety i mężczyzny. Nie stosuje się przepisów prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci” – głosiła poprawka odrzucona miesiąc temu przez posłów. Stowarzyszenie im. Ks. P. Skargi wystąpiło z apelem otwartym do Senatorów RP, by „kierując się prawym sumieniem oraz stojąc na straży porządku konstytucyjnego, w toku dalszych prac nad tym aktem prawnym” przywrócili w nim poprawkę odrzuconą przez Sejm”.
O uzupełnienie treści projektu ustawy Prawo prywatne międzynarodowe o jednoznaczny przepis definiujący małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, który wyłączy zastosowanie prawa obcego, instytucjonalizującego związki poligamiczne lub związki osób tej samej płci, zaapelowała także do Marszałka Senatu Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.
Według obrońców życia człowieka „dodanie przepisu wyrażającego tzw. szczegółową klauzulę porządku publicznego w zakresie prawa małżeńskiego, rodzinnego i opiekuńczego jest konieczne dla ochrony podstawowych zasad polskiego porządku prawnego”.
PiotrSkarga.pl
Wobec niebezpieczeństwa legalizacji w Polsce związków homoseksualnych