Apel w obronie Telewizji Trwam

2012-02-08 00:00:00
Apel w obronie Telewizji Trwam


W obronę Telewizji Trwam włączyły się organizacje katolickie Archidiecezji Gdańskiej. Wystosowały one apel skierowany do Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w którym czytamy m.in.: „Organizacje katolickie Archidiecezji Gdańskiej z najwyższym niepokojem dostrzegają działania przeciw wolności słowa w Polsce, ograniczanie debaty publicznej do określonych opcji światopoglądowych i wykluczania z niej milionów Polaków”.

Działacze organizacji katolickich podkreślają, że w ostatnich latach zwolniono z mediów wielu dziennikarzy o konserwatywnych poglądach, a w ostatnich tygodniach podjęto decyzje o popisaniu umowy ACTA, która zawiera „przeregulowane” i dotykające wolności komunikacji rozwiązania prawne, bez właściwej konsultacji społecznej.

„Od kilku tygodni trwa dyskusja nt. nieuwzględnienia Telewizji Trwam w procesie koncesyjnym platformy cyfrowej. Decyzja wykluczająca to medium i zarazem ograniczająca rozwój i odbiór tej stacji telewizyjnej nie wynika z obiektywnych kryteriów i nie dąży do pluralizmu w mediach. Uderza ona w społeczeństwo obywatelskie, które finansuje Telewizję Trwam. Mając na uwadze tak poważne naruszenia wolności słowa zwracamy się do wszystkich ludzi, którym na sercu leży autentyczna demokracja o jej ochronę. Szczególnie zwracamy się do wszystkich organizacji katolickich o wyrażenie swojego sprzeciwu wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie Telewizji Trwam. Pamiętajmy, że wolność może być podeptana przez niewielu, gdy liczni są bierni. Nie pozwólmy na marginalizowanie katolickiej opinii publicznej!” – czytamy w apelu.

Źródło: Centrum Informacyjne Archidiecezji Gdańskiej

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!