W niedzielę 3 czerwca w blisko 40 miastach w Polsce odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Inicjatywę wsparły znane osobistości życia publicznego - zobacz spot w którym Przemysław Babiarz, Tomasz Zubilewicz i Krzysztof Ziemiec mówią dlaczego chcą manifestować przywiązanie do Życia i Rodziny! 
Przywódcy ponad 50 krajów ustalili, że w połowie 2013 roku afgańskie wojsko i policja przejmą pełną odpowiedzialność za kraj i potwierdzili, że operacja NATO ostatecznie zakończy się w 2014 roku. Jest wysoce prawdopodobne, że rozpocznie się wtedy nowa, mniejsza misja szkoleniowa. To główne ustalenie zakończonego w Chicago szczytu Paktu Północnoatlantyckiego.
Według nowych wytycznych brytyjskiego rządu, zabiegi in vitro będą refundowane szerzej niż dotychczas. Parom homoseksualnym usługi te przysługiwać będą w takim samym stopniu jak małżeństwom. Górny limit wieku kobiet, które mogą liczyć na refundację zapłodnienia pozaustrojowego zostanie ustalony na 42 lata.
Biskup Antonio Reig Pla otrzymał zakaz publicznych wystąpień podczas oficjalnych wydarzeń w hiszpańskim mieście Alcala. Powodem są słowa, jakie biskup wypowiedział na temat wpływowego lobby homoseksualnego i ograniczania wolności religijnej. Rada miasta Alaca zaapelowała także o usunięcie biskupa ze stanowiska ordynariusza diecezji.
Krajowe Centrum ds. AIDS, będące agendą Ministerstwa Zdrowia, zamierza rozdawać kibicom prezerwatywy. Ma ich być około 150 tysięcy. Agenda rządowa ma dołączać do nich ulotki o tzw. bezpiecznym seksie.
43 katolickie organizacje z USA złożyły pozwy sądowe przeciwko Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) oraz administracji Baracka Obamy. Są one przekonane, że jest to jedyny sposób, by bronić wolności religijnej i skutecznie przeciwstawić się forsownym przepisom o przymusowym opłacaniu antykoncepcji, środków poronnych i sterylizacji.
Dzięki drugiej już edycji kursu liderów Fundacji Pro – prawo do życia rośnie liczba osób, które chcą aktywnie włączyć się w akcje ratowania nienarodzonych. Przez dwa dni kilkanaście osób z całego kraju uczyło się, jak skutecznie sprzeciwiać się aborcji.
Fundacja Mamy i Taty wysyła listy przeciw konwencji  „antyprzemocowej" Rady Europy. Zdaniem autorów akcji, tylko taka zmasowana kampania nacisku na władze, przeprowadzona przez środowiska stojące na straży rodziny może przynieść skutek.
Brytyjski minister obrony, Gerald Howarth ubolewa nad tym, że jego partia poniosła klęskę w wyborach lokalnych. Twierdzi, że stało się to wskutek promocji legalizacji tzw. małżeństw osób tej samej płci. 
Trwająca w USA dyskusja na temat  powszechnego uznania tzw. małżeństw jednopłciowych sprowokowała niektórych publicystów do zadania sobie pytania - czy w rzeczywistości sami pederaści są zainteresowani legalizacją tego typu związków? Podobne pytanie postawili sobie dziennikarze i badacze z Europy. Wyniki są uderzająco zbieżne.
... 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
...