Rząd premiera Donalda Tuska za nic ma parlament i polską konstytucję. Bez wiedzy posłów zgodził się bowiem na ratyfikację protokołu irlandzkiego, który zmienia Traktat Lizboński. To nie pierwsze takie działanie rządu. 
Jedna trzecia z 189 tys. 574 aborcji dokonanych w 2010 roku na terenie Wielkiej Brytanii i Walii to tzw. aborcje wielokrotne. Oficjalne dane podane przez państwową służbę zdrowia (NHS) są szczególnie szokujące w przypadku aborcji wśród nastolatek.
Szef Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz poradził pacjentom, by wykupili leki refundowane tak, aby mieć zapas na trzy miesiące. 
W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Uważam Rze” minister sprawiedliwości i polityk Platformy Obywatelskiej, Jarosław Gowin stwierdził, że nie rozumie decyzji KRRiT, która odmówiła przyznania telewizji Trwam miejsca na multipleksie.
Dzieci w islamskich szkołach religijnych - madrasach - nauczane są nienawiści do Żydów, o tym wiadomo od lat. Jednak fakt, iż islamskie placówki w Kanadzie szerzą ten sam program, zadziwia. 
Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny na rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Częstochowy - z bazyliki archikatedralnej na Jasną Górę. Tego samego dnia w Gnieźnie licznie zebrani obrońcy życia i rodziny niosąc kolorowe transparenty, flagi i chorągiewki, często z dziećmi w wózkach i na rękach, publicznie manifestowali radość z posiadania rodziny i apelowali o ochronę życia nienarodzonych.
W sobotę 2 czerwca ulicami Warszawy przejdzie obrażająca Boga manifestacja środowisk homoseksulanych. Istnieje zatem pilna potrzeba modlitwy wynagradzającej za publiczne okazywanie tego typu zachowań. Już 1 czerwca w piątek, przed kościołem ss. wizytek w Warszawie na modlitwę różańcową w tej intencji zaprasza Krucjata Młodych – Warszawa.
Tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja odbyła się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Podczas tegorocznej pielgrzymki kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, wprowadził do piekarskiego sanktuarium relikwie bł. Jana Pawła II.
Amerykańskie media donoszą o cichej transformacji Partii Republikańskiej. O ile wcześniej pederaści dopuszczeni byli do struktur partyjnych, pod warunkiem nieobnoszenia się ze swoimi upodobaniami, o tyle teraz jawnie mogą je demonstrować.
Na wezwanie Ojca Świętego Benedykta XVI katolicy z całego świata włączają się w obchody V Dnia Modlitw za Kościół w Chinach. Oprócz modlitwy dzień ten wypełnią różnorodne formy aktywności nawiązujące do kultury i historii tego kraju. Pamiętajmy w naszych modlitwach o katolikach mieszkających w Chinach, kraju rządzonym przez skrajnie wrogą Kościołowi dyktaturę komunistyczną.
... 
7
8
9
10
11
12
13
14
15
...