Spotkanie w ramach Forum Debaty Publicznej poświęcone zostało reformie nauczania historii. Prezydent wsparł niektóre postulaty protestujących. Zapowiedział także utworzenie muzeum zbrodni komunistycznych.
Kilka katolickich parafii z archidiecezji Seattle mimo wezwania biskupa nie zamierza uczestniczyć w obronie prawa naturalnego i katolickiego nauczania. Otwarcie dystansują się od Magisterium i wysiłków podejmowanych przez ordynariusza, episkopat i wiernych.
"Sztuczne żywienie osób w utrzymującym się stanie wegetatywnym" – to tematyka spotkania, które odbędzie się 18 kwietnia w Warszawie. Seminarium będzie tłumaczone w całości na język polski.
Kościół w Pakistanie po raz kolejny podaje dramatyczne informacje na temat zagrożeń kobiet w tym kraju. Codziennie mordowane są co najmniej dwie z nich, oprawcom kobiet nie grożą żadne konsekwencje, a społeczeństwo wydaje się masowo popierać akty przemocy skierowane przeciwko nim.
Ulicami Rzeszowa przeszło w sobotę kilka tysięcy osób, aby wyrazić swój sprzeciw wobec postępującej laicyzacji Polski. Bezpośrednim powodem zorganizowania marszu była polityka rządu, która coraz silniej uderza w wiarę i Kościół. Manifestujący wyrażali również oburzenie postępowaniem KRRiTV w sprawie TV TRWAM.
W poniedziałek 16 kwietnia Fundacja Pro – prawo do życia zaplanowała pikiety przeciwko planom Ruchu Palikota dążącego do pełnej legalizacji aborcji. Demonstracje odbędą się w kilku miastach Polski.
Rzadko media, opisując historie cudownie ocalałych żołnierzy, nawiązują do ich przywiązania do wiary. „The Wall Street Journal” przedstawił historię podoficera Andrew Koeninga, który przeżył, mimo iż został postrzelony przez afgańskiego snajpera w głowę. W jego hełmie znajdował się obrazek z archaniołem Michałem, miażdżącym głowę Lucyfera.
W Wielką Sobotę 12 irańskich chrześcijan stanęło w procesie wytoczonym przez władze. Stawia się im wiele zarzutów, w tym oskarża o apostazję, co grozi śmiercią.
Redaktorzy amerykańskiego dziennika „New York Times” po raz kolejny błysnęli elokwencją i wiedzą historyczną. Najpierw kilkukrotnie pisali o „polskich obozach koncentracyjnych” tym razem odkryli nazizm w II RP.
Rozpoczęte w środę posiedzenie Sejmu stoi pod znakiem propozycji ustaw Ruchu Palikota. Na siedem projektów zgłoszonych do pierwszego czytania aż pięć to propozycje złożone przez tę partię. Brak jakiegokolwiek projektu złożonego przez rząd lub Klub PO.