Członkowie islamistycznej bojówki Ansar Dine zniszczyli zabytkowe grobowce wpisane na listę światowego dziedzictwa. Bojówkarze kilofami rozbijali wielowiekowe budowle.
Mieszkańcy Liechtensteinu odrzucili w referendum propozycję zniesienia książęcego prawa absolutnego weta. Plebiscyt został zaproponowany przez działaczy, którzy wcześniej zorganizowali referendum dotyczące zalegalizowania aborcji. Książę Liechtenstein zapowiedział, że zablokuje każde prawo pozwalające na zabijanie nienarodzonych.
Ekskomunikowany biskup Paul Lei Shi-yin z chińskiej organizacji o nazwie Kościół Patriotyczny wyświęcił czterech neoprezbiterów. Stolica Apostolska nazwała święcenia aktem świętokradztwa. 
Na cmentarzu w Nysie, został poświęcony Pomnik Dziecka Nienarodzonego. Wicedziekan dekanatu Nysa ks. Piotr Mazur, mówił o głębokim symbolicznym znaczeniu pomnika, poświęconego dzieciom, które zmarły przed tym, jak ich rodzice zdążyli przywitać ich na świecie. 
Pamiętajmy, że o powstaniu Pomnika zadecydowało pokolenie Polaków, którzy wywalczyli niepodległość. Wybrali właśnie taką formę dziękczynienia za odzyskaną wolność. Powinniśmy to uszanować. Właśnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa było tym, którym wymodlono niepodległość naszego kraju – mówi prof. Stanisław Mikołajczak, przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu.
W sobotę wieczorem z Okna Życia w Radomiu odebrano niemowlę - dziewczynkę. Miejsce, gdzie można zostawić anonimowo dziecko, znajduje się w domu sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ulicy Struga. Wicedyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski poinformował, że to pierwsze niemowlę pozostawione w radomskim Oknie.
Sąd apelacyjny zatwierdził budowę wielkiego meczetu. W Marsylii liczbę muzułmanów szacuje się już na 250 tysięcy, nowe centrum muzułmańskiego kultu stanie się symbolem ekspansji islamu.
Ciekawe badania przeprowadził w Stanach Zjednoczonych psycholog, prof. Azim F. Shariff wraz z kolegami z uniwersytetu stanowego w Oregonie. Prof. Shariff postanowił sprawdzić, jaki wpływ na poziom przestępczości ma wiara w istnienie piekła i nieba.
Francuska Partia Socjalistyczna, która zdobyła niedawno większość parlamentarną, a jej lider, Francois Hollande został prezydentem, staje się kołem zamachowym lewackich idei postępowych. Jej przedstawiciele zapowiadają, że w ciągu roku wprowadzą instytucję homomałżeństwa.
Brytyjski „The Independent” opublikował wstrząsający artykuł nt. niewolnictwa wśród Arabów. Dotyczył on poniżającego traktowania Azjatów, szukających pracy w państwach arabskich i czarnoskórych uchodźców. 
1
2
3
4
5
6
7
...