Ostatnie dziesięciolecie wskazuje na stały wzrost liczby kapłanów, zarówno diecezjalnych, jak i zakonnych. Zwrócił na to uwagę ks. Vittorio Formenti, szef watykańskiego Centralnego Urzędu Statystyki Kościoła przy Sekretariacie Stanu. W Kościele Katolickim funkcjonuje już 413 tys. kapłanów i 35 tys. diakonów.
Od 1 sierpnia „kliniki” aborcyjne w Luizjanie będą zobowiązane do wykonywania badań ultrasonograficznych oraz do zapewniania kobietom rozważającym zabicie dziecka dodatkowych 24 godzin na zastanowienie. Przyjęte przez stanową legislaturę prawo wymaga od kobiet podejmujących taką decyzję zapoznania się z obrazem dziecka w jej łonie.
W ataku terrorystycznym w katedrze Chrystusa Króla w diecezji Zaria zginęło 10 osób, 50 zostało rannych. Do podobnych ataków doszło także w dwóch innych świątyniach w centralnej Nigerii. Zginęło łącznie co najmniej 19 osób.
Mieszkańcy Tarnowa są oburzeni nieludzkimi praktykami jakie dokonują się w tamtejszym Szpitalu Miejskim. Zorganizowano pikietę przeciwko zabijaniu niepełnosprawnych dzieci, zapowiadane są kolejne akcje.
Republikański senator z Luizjany, David Vitter, przygotowuje ustawę, która wprowadza całkowity zakaz dokonywania aborcji ze względu na płeć dziecka. To ważny krok na drodze do powstrzymania fali zabójstw na nienarodzonych.
O walce z krzyżem, jaka od kilku miesięcy toczy się w Stalowej Woli, pisaliśmy kilkakrotnie. Nikt chyba nie spodziewał się takich problemów, jak obecne. W nocy z piątku na sobotę Czesław Obara, wykopał krzyż i przewiózł na swoją prywatną posesję.
Ciało generała Sławomira Petelickiego zostało znalezione przez jego żonę wczoraj popołudniu, w garażu domu w którym mieszkał. Wiele wskazuje na to, że bezpośrednim powodem śmierci twórcy jednostki specjalnej GROM była rana postrzałowa głowy. Prokuratura już dzisiaj może podjąć decyzję o wszczęciu śledztwa.
Portal LifeSiteNews.com opublikował na swojej stronie nazwiska 15. konserwatywnych polityków, którzy przyczynili się do przyjęcia w drugim czytaniu skandalicznej ustawy o transseksualizmie. 
Reforma dzieli społeczeństwo na tych z poprzedniego pokolenia, którzy mieli jedną wspólną edukację historyczną i na tych z nowego pokolenia – po reformie minister Hall. Ci ostatni zostają pozbawieni wspólnego nauczania na poziomie klasy 2 i 3 licealnej. To jest właśnie główna przyczyna, dla której protestujemy - mówi prof. Andrzej Nowak w wywiadzie zamieszczonym na Portalu Arcana.
Fiński Sąd Najwyższy ukarał polityka-blogera za nieprzychylne komentarze na temat islamu. Nie ma wątpliwości, że orzeczenie fińskiego trybunału stanowi duży cios dla wolności słowa w Europie, coraz częściej zabraniającej jakiejkolwiek – nawet opartej na faktach – krytyki wyznawców islamu.
... 
3
4
5
6
7
8
9
10
11
...