Dwie świątynie chrześcijańskie w Kenii w mieście Garissa zostały obrzucone granatami. To nie pierwsze krwawe zamachy na chrześcijan w tym kraju. Odpowiedzialność za mordy ponoszą powiązani z Al – Kaidą islamiści.  
„Dwa tygodnie dla wolności” to hasło trwającej w Stanach Zjednoczonych kampanii protestacyjnej. Jest ona odzewem na skandaliczną ustawę o ubezpieczeniach zdrowotnych, która została wprowadzona przez administrację Obamy. Zobowiązuje ona instytucje katolickie do finansowania ubezpieczeń pokrywających środki antykoncepcyjne oraz zabiegi aborcji i sterylizacji.
Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej Marian Rojek został mianowany nowym ordynariuszem diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Decyzja papieża Benedykta XVI została ogłoszona dziś w południe.
Obywatelski, narodowy marsz w obronie życia odbył się w Brasílii. Wzięły w nim udział ruchy społeczne występujące przeciw depenalizacji, czyli zniesieniu prawa zabraniającego przeprowadzania aborcji w tym kraju. Organizatorem marszu był obywatelski ruch w obronie życia „Brazylia bez aborcji”.
Słynny aktor zabrał głos w sprawie dopuszczenia pederastów do pełnienia funkcji opiekunów i wychowawców w Boy Scouts of America - jednej z największych organizacji skautowskich w USA. Norris ujawnia również związki jednego z liderów BSA z pro-homoseksualną administracją Obamy.
Melinda Gates, żona miliardera Billa Gatesa, założyciela firmy Microsoft organizuje wspólnie z władzami brytyjskimi szczyt planowania rodziny w Londynie, który rozpocznie się 11 lipca. Jego celem jest pozyskanie ponad 6 mld dol. rocznie, które będą mogły być przeznaczone na upowszechnienie antykoncepcji w biednych krajach. Obrońcy życia protestują. Zbierają podpisy pod petycją skierowaną do Fundacji Gatesów.
Sąd Najwyższy uznał zasadniczą część ustawy zdrowotnej autorstwa administracji prezydenta Baracka Obamy. Reforma o obowiązkowym ubezpieczeniu stwarza możliwość finansowania aborcji z pieniędzy podatników.
Uganda zakaże działalności 38 organizacji promujących na terenie tego kraju homoseksualizm. Zapowiedział to ugandyjski minister etyki i praworządności Simon Lokodo. 
Lider środowisk homoseksualnych, Larry Brinkin został aresztowany. Policja odkryła, że posiada on na skrzynce mailowej pornograficzne zdjęcia kilkuletnich dzieci. 
Amerykańska gospodarka w dalszym ciągu należy do światowej czołówki. Taka przynajmniej jest obiegowa opinia na temat tego kraju. Okazuje się jednak, że jego wyniki są dużo gorsze niż można się było tego spodziewać. Tak wynika z opracowanego przez CIA raportu World Factbook.
1
2
3
4
5
6
7
8
...