Melinda Gates, żona miliardera Billa Gatesa, założyciela firmy Microsoft organizuje wspólnie z władzami brytyjskimi szczyt planowania rodziny w Londynie, który rozpocznie się 11 lipca. Jego celem jest pozyskanie ponad 6 mld dol. rocznie, które będą mogły być przeznaczone na upowszechnienie antykoncepcji w biednych krajach. Obrońcy życia protestują. Zbierają podpisy pod petycją skierowaną do Fundacji Gatesów.
Sąd Najwyższy uznał zasadniczą część ustawy zdrowotnej autorstwa administracji prezydenta Baracka Obamy. Reforma o obowiązkowym ubezpieczeniu stwarza możliwość finansowania aborcji z pieniędzy podatników.
Uganda zakaże działalności 38 organizacji promujących na terenie tego kraju homoseksualizm. Zapowiedział to ugandyjski minister etyki i praworządności Simon Lokodo. 
Lider środowisk homoseksualnych, Larry Brinkin został aresztowany. Policja odkryła, że posiada on na skrzynce mailowej pornograficzne zdjęcia kilkuletnich dzieci. 
Amerykańska gospodarka w dalszym ciągu należy do światowej czołówki. Taka przynajmniej jest obiegowa opinia na temat tego kraju. Okazuje się jednak, że jego wyniki są dużo gorsze niż można się było tego spodziewać. Tak wynika z opracowanego przez CIA raportu World Factbook.
Instytut Statystki Kościoła Katolickiego opublikował wyniki badań dotyczących aktywności religijnej wiernych w 2011 roku. We mszy niedzielnej uczestniczyło regularnie 40 procent katolików, mniej o jeden punkt procentowy w stosunku do poprzedniego roku.
W Nigerii wciąż niespokojnie. Wczoraj wieczorem doszło do kolejnego zamachu bombowego w mieście Bauchi, tym samym, w którym przed dwoma tygodniami wysadzono w powietrze chrześcijański dom modlitwy. Tym razem wybuch nastąpił w centrum miasta. Zginęły trzy osoby, w tym trzymiesięczne dziecko.
Mississippi może być pierwszym stanem USA, w którym nie będzie ani jednej kliniki aborcyjnej. Tamtejsi obrońcy życia od wielu lat walczą z konsekwencjami werdyktu Sąd Najwyższego USA z 1973 roku, legalizującego aborcję.
Imam Haitham al-Haddad nie będzie ścigany przez holenderskie władze za nawoływanie w do mordowania muzułmanów-konwertytów.  Dopuścił się tego przebywając w Amsterdamie. 
Barack Obama walczy o głosy homoseksualistów. Aby pokazać jak ważna dla reelekcji jest to grupa, podjął w Pentagonie przedstawicieli pederastów i lesbijek służących w armii USA.
1
2
3
4
5
6
7
8
...