Francuska Partia Socjalistyczna, która zdobyła niedawno większość parlamentarną, a jej lider, Francois Hollande został prezydentem, staje się kołem zamachowym lewackich idei postępowych. Jej przedstawiciele zapowiadają, że w ciągu roku wprowadzą instytucję homomałżeństwa.
Brytyjski „The Independent” opublikował wstrząsający artykuł nt. niewolnictwa wśród Arabów. Dotyczył on poniżającego traktowania Azjatów, szukających pracy w państwach arabskich i czarnoskórych uchodźców. 
Dwie świątynie chrześcijańskie w Kenii w mieście Garissa zostały obrzucone granatami. To nie pierwsze krwawe zamachy na chrześcijan w tym kraju. Odpowiedzialność za mordy ponoszą powiązani z Al – Kaidą islamiści.  
„Dwa tygodnie dla wolności” to hasło trwającej w Stanach Zjednoczonych kampanii protestacyjnej. Jest ona odzewem na skandaliczną ustawę o ubezpieczeniach zdrowotnych, która została wprowadzona przez administrację Obamy. Zobowiązuje ona instytucje katolickie do finansowania ubezpieczeń pokrywających środki antykoncepcyjne oraz zabiegi aborcji i sterylizacji.
Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej Marian Rojek został mianowany nowym ordynariuszem diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Decyzja papieża Benedykta XVI została ogłoszona dziś w południe.
Obywatelski, narodowy marsz w obronie życia odbył się w Brasílii. Wzięły w nim udział ruchy społeczne występujące przeciw depenalizacji, czyli zniesieniu prawa zabraniającego przeprowadzania aborcji w tym kraju. Organizatorem marszu był obywatelski ruch w obronie życia „Brazylia bez aborcji”.
Słynny aktor zabrał głos w sprawie dopuszczenia pederastów do pełnienia funkcji opiekunów i wychowawców w Boy Scouts of America - jednej z największych organizacji skautowskich w USA. Norris ujawnia również związki jednego z liderów BSA z pro-homoseksualną administracją Obamy.
Melinda Gates, żona miliardera Billa Gatesa, założyciela firmy Microsoft organizuje wspólnie z władzami brytyjskimi szczyt planowania rodziny w Londynie, który rozpocznie się 11 lipca. Jego celem jest pozyskanie ponad 6 mld dol. rocznie, które będą mogły być przeznaczone na upowszechnienie antykoncepcji w biednych krajach. Obrońcy życia protestują. Zbierają podpisy pod petycją skierowaną do Fundacji Gatesów.
Sąd Najwyższy uznał zasadniczą część ustawy zdrowotnej autorstwa administracji prezydenta Baracka Obamy. Reforma o obowiązkowym ubezpieczeniu stwarza możliwość finansowania aborcji z pieniędzy podatników.
Uganda zakaże działalności 38 organizacji promujących na terenie tego kraju homoseksualizm. Zapowiedział to ugandyjski minister etyki i praworządności Simon Lokodo. 
1
2
3
4
5
6
7
8
...