Tradycyjne bractwo kapłańskie otrzyma w tym roku 9 nowych kapłanów. Na lipiec zaplanowano także kapitułę generalną tego stowarzyszenia życia apostolskiego.
Po raz kolejny zniszczono ekspozycję plakatów przedstawiających prawdę na temat aborcji. Pocięta nożami wystawa to nie pierwszy tego typu akt wandalizmu wymierzony w obronę życia. Coraz więcej Polaków dostrzega brutalność tego "prawa kobiet" - aborterom pozostała więc już tylko agresja. 
Justin Trudeau, popularny polityk Liberalnej Partii Kanady, odwiedzając szkołę stwierdził, że katolicka opozycja wobec nowego „tolerancyjnego” prawodawstwa jest… „odpychająca”. Religia powinna przecież służyć otwartości, akceptacji i przyjaźni…
Władze sudańskie zamknęły katolicką szkołę w Omdurmanie. Placówka prowadzona przez misjonarzy miała za dwa tygodnie rozpocząć nowy rok szkolny dla 200 uczniów. Tymczasem pojawiły się plomby na jej drzwiach i ogrodzenie uniemożliwiające wejście na tereny misji, gdzie znajduje się też kaplica służąca lokalnej wspólnocie katolickiej.
Prawdziwym wydarzeniem był w Rzymie niedawny pogrzeb Chiary Corbelli, kobiety, matki, która oddała życie, by ratować swe nienarodzone dziecko. Wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej, kard. Agostino Vallini, przewodnicząc 16 czerwca ceremonii pogrzebowej, nazwał zmarłą 28-letnią kobietę „drugą Gianną Beretta Molla”.
Minęło 50 lat od opublikowania mszału promulgowanego przez błogosławionego Jana XXIII. Dekret Świętej Kongregacji Rytów został ogłoszony 23 czerwca 1962 roku, na kilka miesięcy przed rozpoczęciem Drugiego Soboru Watykańskiego.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała przewodnik, zawierający spis wszystkich „skutecznych” metod uśmiercania dzieci. Przewodnik jest drugim wydaniem dokumentu opublikowanego w 2003 r.: „Bezpieczna aborcja: techniczne i strategiczne wytyczne dla systemów opieki zdrowotnej”.
Przemawiając do Królewskiego Towarzystwa Medycznego w Londynie, dr Patrick Pullicino stwierdził, że brytyjscy lekarze wykorzystują standardowy program opieki zdrowotnej, skierowanej do pacjentów terminalnie chorych, do ich uśmiercania. Zdaniem „The Daily Mail”, jedna trzecia pacjentów umierających w szpitalach umieszczana jest na oddziałach tzw. liverpoolskiej ścieżki opieki zdrowotnej (LCP).
Chińska polityka pozwalająca małżonkom na urodzenie tylko jednego dziecka - i to po otrzymaniu formalnej rządowej zgody - jest niezaprzeczalnie jednym z większych horrorów współczesnego świata. Chinki, które zajdą w tzw. nielegalną ciążę, są brutalnie zmuszane do aborcji. Dzieje się to od 1977 roku, kiedy to władze Państwa Środka zdecydowały się na ograniczenie liczebności ludności kraju - pisze na łamach "Naszego Dziennika" Ewa H. Kowalewska.
W sobotę, kiedy jeszcze nie przebrzmiały echa pełnych dostojeństwa i powagi procesji eucharystycznych odbywających się w oktawie Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej, krakowianie i turyści narażeni byli na obcowanie z kolejnym aberracyjnym wykwitem lewackiej umysłowości.
... 
2
3
4
5
6
7
8
9
10
...