Tylko 26 kandydatów zgłosiło się w tym roku do seminarium duchownego w archidiecezji krakowskiej - informuje KAI. To o połowę mniej niż w ubiegłym roku - alarmuje krakowski biskup pomocniczy Jan Szkodoń.
Episkopat Filipin ustanowił specjalną komisję, która poprowadzi kampanię przeciwko dziecięcej pornografii. Na jej czele stanęła była ambasador przy Stolicy Apostolskiej, Henrietta de Villa - informuje Radio Watykańskie.
Metropolita Manili pozwolił na sprawowanie niedzielnej i świątecznej Eucharystii na terenie centrów handlowych. W uzasadnieniu swojej decyzji kard. Rosales stwierdził, że w ten sposób wychodzi naprzeciw potrzebom tysięcy filipińskich rolników, którzy muszą przyjechać do miasta na cotygodniowe zakupy - podaje KAI.
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zobowiązał ministra pracy Xaviera Bertranda do prawnego ustanowienia tzw. statutu ojczymów, w celu "umożliwienia dorosłym, żyjącym z dziećmi, ale nie będącym ich rodzicami biologicznymi podejmowania zwyczajowych akcji codziennego życia". Jak informuje "Nasz Dziennik", statut ten "ma zabezpieczyć prawnie" uczuciowe związki między tymi dzieci i osobami je wychowującymi, a w praktyce oznacza to otwarcie prawnej furtki do adopcji i wychowywania dzieci przez homoseksualistów.
Stwierdzamy ewolucję społecznego zjawiska turystyki: od turystyki słońca, plaży i byków do turystyki kulturowej i religijnej - napisali uczestnicy XXVII Krajowych Dni Dziedzictwa Kulturowego Kościoła, jakie odbyły się w San Cristóbal de La Laguna na Teneryfie. Wzrost tendencji na rzecz turystyki kulturowej i religijnej jest odpowiedzią na potrzebę znalezienia bardziej znaczących doświadczeń, które przemieniłyby turystę wewnętrznie - czytamy w cytowanym przez Radio Watykańskie tekście.
Indyjski Kościół wyraził poważne zaniepokojenie arbitralnym aresztowaniem dwóch zakonnic w stanie Orissa. Zdaniem rzecznika episkopatu doszło do niego na zamówienie fundamentalistów hinduistycznych, którzy dążą do oczerniania Kościoła - podaje Radio Watykańskie.
"Miłość jest silniejsza niż wszystko" - z transparentem o takiej treści grupa najwyższych rangą szwedzkich duchownych weźmie udział w paradzie homoseksualistów, która za trzy dni przejdzie przez Sztokholm - informuje dziennik.pl.
Choć oficjalnie rozpoczyna się dopiero dziś, już pociągnął za sobą, podobnie jak w poprzednich latach, ofiary śmiertelne - pisze "Nasz Dziennik" o organizowanym przez Jerzego Owsiaka w Kostrzynie nad Odrą festiwalu Przystanek Woodstock. W czwartek zginał młody człowiek, który wypadł z pociągu w drodze na tę imprezę.
Premier Romano Prodi zarzucił włoskiemu Kościołowi katolickiemu, że nie przypomina wiernym o obowiązku płacenia podatków - informuje "Rzeczpospolita".
Z przedwyborczych deklaracji PiS pod hasłem "Katolicka Polska w chrześcijańskiej Europie" w praktyce nie zostało zrealizowane nic. Trudno bowiem nazwać, skądinąd słuszne, zwalczanie postkomunistycznego układu polityczno-medialno-biznesowego przywracaniem chrześcijańskich zasad w społeczeństwie.
... 
828
829
830
831
832
833
834
835
836
...